Za nami 2. kolejka na boiskach trzecioligowych, skupmy swoją uwagę i podsumujmy wydarzenia minionego weekendu w grupie I

Po drugiej kolejce tylko dwa kluby pozostały niepokonane, do grona szczęśliwców należą Lechia Tomaszów Mazowiecki i Unia Skierniewice. Po drugiej stronie tabeli, znajdują się trzy kluby, którym nie udało się zapunktować jeszcze w tym sezonie - Błonianka Błonie, Legiia II Warszawa i Polonia Warszawa (w tej kolejce pauzowała).

Meczem otwierającym 2. kolejkę zmagań w grupie I było piątkowe starcie Lechii Tomaszów Mazowiecki z Bronią Radom. Gospodarze przez długi czas nie mogli przełamać się, ale bramka z końcówki meczu autorstwa Artura Amrozińskiego dała 3 punkty i fotel lidera.

W sobotę, w samo południe spotkały się rezerwy Jagielloni z innym klubem z województwa podlaskiego - Wissą Szczuczyn, spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodarzy 3:0. Skrót tego meczu można obejrzeć poniżej.

Godzinę później rozpoczęło się spotkanie w Kutnie, wynik spotkania otworzyli gospodarze za sprawą trafienia Adriana Klepacza w 38. minucie, tuż przed końcem meczu wynik podwyższył Marcin Kacela, goście zdołali odpowiedzieć sześć minut później, a mecz zakończył się 2:1.

Najciekawsze spotkanie rozegrano w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie miejscowy Świt podejmował Legionovię Legionowo. Spotkanie kapitalnie rozpoczęło się dla gospodarzy, po 20 minut prowadzili już 2:0, ale determinacja i upór przyjezdnych pozwolił doprowadzić do wyrównania. Koniec końców obie drużyny musiały zadowolić się jednym punktem.

Trzeba przyznać, że pozostali beniaminkowie poradzili sobie dość przyzwoicie. Piłkarze Mamr Giżycko wybrali się do Białej Piski, skąd wrócili bogatsi o 3 punkty w ligowej tabeli. Pilica Białobrzegi pewnie pokonała rezerwy Legii Warszawa 3:1, natomiast rezerwy ŁKS-u Łódź podzieliły się punktami z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Dwie bramki w tym spotkaniu padały po rozpoczęciu drugiej części spotkania. Najpierw w 50. minucie na prowadzenie wyszli goście, a siedem minut później odpowiedzieli gospodarze.

Błonianka Błonie musiała uznać wyższość gości ze Skierniewic, jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Kamil Sabiłło w 48. minucie. Zwycięstwo gości, sprawiło, że są jedną z dwóch niepokonanych dotąd drużyn. Poniżej skrót meczu.

W ostatnim omawianym spotkaniu tej kolejki Ursus Warszawa zremisował przed własną publicznością z Wikielcem. Gospodarze otworzyli wynik spotkania w 15. minucie z rzutu karnego, remis gościom dał Szymon Masiak w 65. minucie.