Dwóch doświadczonych zawodników wzmocniło drugoligowe rezerwy Lecha Poznań. To Sergiej Krivets oraz Wojciech Onsorge. Pierwszy grał w Dinamie Brześć, a drugi w trzecioligowej Polonii Środa Wielkopolska.


Sergiej Krivets oraz Wojciech Onsorge wzmocnili drugoligowe rezerwy Lecha Poznań. Krivets jest pomocnikiem i 34 lata. Zawodnik jest doskonale znany przy Bułgarskiej 17, a ostatnio występował w Dinamie Brześć, w którym rozegrał 19 spotkań i zdobył cztery gole w sezonie 2020. Onsorge natomiast grał w Polonii Środa Wielkopolska, gdzie uzbierał 15 meczów i raz wpisał się na listę strzelców.

Pierwszym klubem Krivetsa był DJuSSz Grodno. Następnie trafił do Łokomotiwa Mińsk, a ponadto grał także w BATE Borysów, Lechu Poznań, Jiangsu Sainty, FC Metz, Wiśle Płock oraz Arce Gdynia. Onsorge natomiast pierwsze kroki stawiał w 1920 Mosina. Kolejnym klubem w jego karierze była Warta Poznań, a ponadto występował także w Elanie Toruń. Zawodnicy podpisali z "Kolejorzem" półtoraroczne umowy.

-Sergiej to piłkarz o nie tylko bogatej karierze piłkarskiej, ale także mogący dać dużo dobrego naszym rezerwom. Mówimy tutaj nie tylko o podpowiedziach kierowanych w stronę młodszych kolegów, ale jesteśmy przekonani, że wniesie do drużyny również ogromną wartość sportową. Liczymy na to, że wspomoże cały drugi zespół, a w szczególności jego przednie formacje - powiedział Marcin Wróbel, dyrektor sportowy Akademii Lecha Poznań.

-Mieszkałem w Poznaniu wiele lat i wiem, ile znaczy Lech dla całej Wielkopolski. To największy klub w Polsce, a przy podejmowaniu decyzji o przyjściu tutaj nie wahałem się ani chwili. Spędziłem trochę czasu w Warcie Poznań z Łukaszem Radlińskim czy Arturem Marciniakiem, ale sporo chłopaków z rezerw kojarzę także z boiska. Nie ukrywam, że mamy tu bardzo dużo młodych zawodników, których również szybko tutaj poznaję i dobrze się czuję w tej drużynie - dodał na łamach oficjalnej strony Wojciech Onsorge.


Foto: Maciej Springer/Lech Poznań/Materiały prasowe

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.