Sezon zasadniczy w eWinner 2 lidze można uznać za zakończony. Poznaliśmy już jego wszystkie rozstrzygnięcia, wobec czego pora na dogrywkę. Już w najbliższy wtorek, zostaną rozegrane baraże o awans do Fortuna 1 ligi. Kto w nich zagra?


W sobotę została rozegrana ostatnia, 36. kolejka eWinner 2 ligi. Poznaliśmy tym samym zespoły, które bezpośrednio awansowały do Fortuna 1 ligi oraz spadły do 3 ligi. Cieszą się Górnik Polkowice oraz Górnik Polkowice, a smutek jest u Bytovii Bytów, Błękitnych Stargard oraz Olimpii Grudziądz, które zagrają w 3 lidze gr. II. To jednak nie koniec emocji, bowiem do rozegrania zostały jeszcze baraże o awans na zaplecze piłkarskiej elity.

Tych pewne przed ostatnią serią gier, były ekipy KKS-u 1925 Kalisz, Chojniczanki Chojnice oraz Wigier Suwałki. W sobotę więc, toczyła się walka o ostatnie wolne miejsce. O to walczyły Stal Rzeszów oraz Garbarnia Kraków i Skra Częstochowa, które grały między sobą. Podopieczni Daniela Myśliwca dali ciała, bowiem oni musieli wygrać, a ponadto w Krakowie musiał paść remis. Drugi warunek został spełniony.

"Stalowcy" jednak przegrali u siebie z rezerwami Lecha Poznań i kolejny sezon spędzą w eWinner 2 lidze. Garbarnia i Skra zaś stworzyły kapitalne widowisko, o którym przeczytacie TUTAJ. W skrócie, padło aż osiem goli, a decydujący, ekipa z Częstochowy zdobyła w doliczonym czasie gry, z rzutu karnego. Tym samym to zespół z Jasnej Góry powalczy o awans na zaplecze piłkarskiej elity.

Poznaliśmy więc zestawienie par barażowych. W pierwszej, zmierzą się Chojniczanka Chojnice ze Skrą Częstochowa, a w drugiej Wigry Suwałki z KKS-em 1925 Kalisz. Zespoły rozegrają tylko jeden mecz, a jego zwycięzca awansuje do finału, który odbędzie w sobotę 19 czerwca, a pierwszy gwizdek zabrzmi o 11:45. Spotkania półfinałowe natomiast zostały zaplanowane na wtorek 15 czerwca.

Baraże o Fortuna 1 ligę 

15 czerwca (wtorek) 

Chojniczanka Chojnice - Skra Częstochowa 

Wigry Suwałki - KKS 1925 Kalisz 

To jednak nie koniec, bowiem wraz z końcem sezonu, poznaliśmy też pary rundy wstępnej Fortuna Pucharu Polski. Ta zostanie rozegrana już 4 sierpnia, a czeka nas w niej pięć spotkań. Stal Rzeszów zmierzy się Bytovią Bytów, Sokół Ostróda z Błękitnymi Stargard, Hutnik Kraków z Olimpią Grudziądz, Pogoń Siedlce z Olimpią Elbląg, a rezerwy Lecha Poznań ze Zniczem PruszkówPierwsza runda z udziałem zespołów PKO Ekstraklasy, Fortuna 1 ligi, pozostałych zespołów eWinner 2 ligi oraz zwycięzców na szczeblu wojewódzkim odbędzie się 22 września.

Fortuna Puchar Polski - runda wstępna 

4 sierpnia (środa)

Stal Rzeszów - Bytovia Bytów 

Sokół Ostróda - Błękitni Stargard 

Hutnik Kraków - Olimpia Grudziądz 

Pogoń Siedlce - Olimpia Elbląg 

Lech II Poznań - Znicz Pruszków


Foto: Radosław Kuśmierz

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.