Kotwica Kołobrzeg awansowała do eWinner 2 ligi. Podopieczni Dietmara Brehmera w decydującym meczu sezonu ograli Stolem Gniewino i przypieczętowali mistrzostwo 3 ligi gr. II.

Od początku stroną przeważającą była Kotwica Kołobrzeg, która od pierwszych minut stworzyła sobie więcej okazji i częściej była przy piłce. Przyjezdni napierali i w 9. minucie objęli prowadzenie, a bramkę zdobył Robert Obst. Podopieczni Dietmara Brehmera nie zamierzali się zatrzymywać i szybko rozpoczęli poszukiwania trafienia numer dwa. To udało się znaleźć pięć minut później, a gola zdobył Damian Kostkowski.

Kołobrzeżanie nadal przeważali i pięć minut później prowadzili już 0-3 po golu Michała Kozajdy. Kotwica nasłuchiwała także wieści ze Szczecina, gdzie grała Olimpia Grudziądz. Podopieczni Marcina Płuski przegrywali na wyjeździe ze Świtem, co dawało awans ekipie dowodzonej przez Dietmara Brehmera. Stolem Gniewino także miał swoje okazje i w 26. minucie zmniejszył straty za sprawą Pawła Sobczyńskiego.

Kotwica się ogarnęła i w kolejnych minutach to ona kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń. Przyjezdni tuż przed przerwą podwyższyli na 1-4, a bramkę zdobył Grzegorz Goncerz. Druga odsłona to festiwal błędów ekipy z Kołobrzegu, która straciła dwa gole w przeciągu siedmiu minut i zrobiło się ciekawie. Najpierw do siatki trafił Mateusz Wachowiak, a po chwili na 3-4 z rzutu karnego strzelił

Emocji nie brakowało, a Stolem za wszelką cenę chciał sprawić niespodziankę. Kotwica zaś nie mogła już pozwolić sobie na stratę punktów. Kołobrzeżanie robili swoje i bronili prowadzenia. Gospodarzenie nie odpuszczali, jednak podopieczni Dietmara Brehmera dowieźli wynik do końca i wobec porażki Olimpii Grudziądz, po meczu mogli cieszyć się z awansu do eWinner 2 ligi.

Stolem Gniewino - Kotwica Kołobrzeg 3-4 (1-4)

0-1 Robert Obst (9)

0-2 Damian Kostkowski (14)

0-3 Michał Kozajda (19)

1-3 Paweł Sobczyński (26)

1-4 Grzegorz Goncerz (45)

2-4 Mateusz Wachowiak (58)

3-4  (65-rzut karny)