Rezerwy Lecha Poznań w dobrych humorach wrócą do domu. Podopieczni Artura Węski skromnie pokonali na wyjeździe GKS Bełchatów i nadal są poza strefą spadkową.

Od początku lepiej prezentowały się rezerwy Lecha Poznań, które częściej starały się być przy piłce. Podopieczni Artura Węski pierwszą groźną okazję stworzyli sobie w 11. minucie. Futbolówkę w polu karnym przejął Roko Baturina, lecz uderzył ponad bramką. "Lechici" nie zatrzymywali się i po chwili mieli kolejną sytuację. Strzelał Sergiej Krivets, ale trafi słupek. Dobijał jeszcze Filip Marchwiński, lecz nie trafił w bramkę.

"Kolejorz" cały czas napierał, ale brakowało z jego strony konkretów. Okazje mieli także piłkarze GKS-u Bełchatów, którzy próbowali zaskoczyć Bartosza Mrozka, ale ten był czujny. "Brunatni" nie zatrzymywali się i w kolejnych minutach stworzyli sobie kolejne szanse. Lech jednak dobrze prezentował się w defensywie i skutecznie odpierał ataki miejscowych. Do przerwy było 0-0.

Druga odsłona doskonale zaczęła się dla ekipy gości, choć to GKS stworzył sobie jako pierwszy groźną okazję. Konkretniejszy był jednak Lech, który w 52. minucie objął prowadzenie, a bramkę zdobył Sergiej Krivets, który dopełnił formalności. Podrażnieni bełchatowianie nie zamierzali tak tego zostawiać i szybko ruszyli do odrabiania strat. Goście jednak dobrze się bronili i nadal wygrywali 1-0.

Miejscowi nie dawali jednak za wygraną i cały czas szukali okazji do wyrównania. "Lechici" także mieli swoje okazje, a w 66. minucie mogło być już 2-0, lecz udana interwencja Kevina Komara zapobiegła utracie bramki. Nudy w Bełchatowie nie było, a kibice oglądali bardzo ciekawe widowisko. Ostatecznie więcej goli już nie padło i to "Kolejorz" cieszył się ze zwycięstwa.

GKS Bełchatów - Lech II Poznań 0-1 (0-0)

0-1 Sergiej Krivets (52)

GKS Bełchatów: Komar – Dobosz, Golański (54. Warnecki), W. Gancarczyk (71. Graczyk), Flaszka (71. Gabor), Sołtysiński (46. Bielka), Grzelak, Ryszka, Klabnik, Kunka, M. Gancarczyk (61. Wroński)

Lech II Poznań: Mrozek – Pingot, Klupś (60. Wilak), Norkowski, Borowski, Krivets, Palacz, Baturina (70. Pacławski), Marchwiński (87. Gogół), Laskowski, Kozubal (60. Kryg)

Żółte kartki: Grzelak, Kunka, Graczyk, Ryszka - Kozubal, Pingot, Krivets

Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec)