Piłkarze Wisły Puławy bardzo dobrze spisują się w sezonie 2021/22. Beniaminek eWinner 2 ligi, tym razem okazał się lepszy od Hutnika Kraków, którego pokonał 3-1.

Spotkanie doskonale zaczęło się dla Wisły Puławy, która prowadzenie w tym meczu objęła w 3. minucie. Bartłomiej Bartosiak zagrał w pole karne, a tam świetnie odnalazł się Emil Drozdowicz, który umieścił piłkę w siatce. Beniaminek eWinner 2 ligi nie zamierzał jednak się zatrzymywać i szybko rozpoczął poszukiwania trafienia numer dwa.

Z czasem jednak spotkanie się wyrównało, choć chwilę później to Hutnik Kraków doszedł do głosu, a następnie doprowadził do wyrównania, za sprawą Patryka Kielisia. W kolejnych minutach oglądaliśmy bardzo ciekawe, a przede wszystkim zacięte spotkanie, w którym nie brakowało okazji zarówno z jednej jak i z drugiej strony.

Niezłą okazję miał w 18. minucie Michał Kitliński, którego strzał wybronił Piotr Owczarzak. Wcześniej szansę miał Abdallah Hafez, ale golkiper Wisły nie dał się zaskoczyć. Puławianie także mieli swoje szanse, a Bartłomieja Frasika pokonać próbowali Bartłomiej Bartosiak, Lukas Kuban czy Carlos Daniel, ale nadal na tablicy wyników było 1-1.

Konkretniejsi tego dnia byli jednak goście, którzy w 40. minucie, a piłkę w siatce umieścił Daniel. Hutnik próbował jeszcze w końcówce doprowadzić do wyrównania, jednak Wisła mądrze się broniła. Po zmianie stron, więcej z gry miał zespół z Puław, a okazje do podwyższenia prowadzenia mieli Emil Drozdowicz czy Dominik Cheba.

Krakowianie także starali się zaskoczyć Owczarzaka, który jednak udanie interweniował przy strzale Krzysztofa Świątka. Mecz stał na niezłym poziomie, a skuteczniejsi tego dnia byli przyjezdni, którzy w 83. minucie trafili na 3-1, a do siatki trafił Ednilson Furtado. Hutnik w kolejnych minutach postawił wszystko na jedną kartę, jednak nie udało mu się odrobić strat i po końcowym gwizdku, lepsze humory miała Wisła.

Hutnik Kraków - Wisła Puławy 1-3 (1-2)

0-1 Emil Drozdowicz (3)

1-1 Patryk Kieliś (13)

1-2 Carlos Daniel (40)

1-3 Ednilson Furtado (83)

Hutnik Kraków: Bartłomiej Frasik - Michał Stasz, Piotr Stawarczyk, Javier Bernal, Bartosz Tetych (46. Piotr Zmorzyński) - Abdallah Hafez (80. Miłosz Drąg), Łukasz Kędziora, Patryk Kieliś (86. Kamil Sobala), Krzysztof Świątek (67. Dominik Zawadzki), Michał Kitliński (67. Sławomir Chmiel) - Jakub Wilczyński

Wisła Puławy: Piotr Owczarzak - Lukas Kuban, Błażej Cyfert, Mateusz Pielach, Ariel Wawszczyk - Dominik Banach (53. Ednilson Furtado), Carlos Daniel, Krystian Puton (90. Dylan Ruiz-Diaz), Kacper Kondracki (69. Piotr Lisowski), Bartłomiej Bartosiak (53. Dominik Cheba) - Emil Drozdowicz

Żółte kartki: Kieliś, Wilczyński, Hafez - Wawszczyk, Kondracki, Kubáň, Lisowski