Piłkarze Bałtyku Koszalin w środę odnieśli pierwsze zwycięstwo w 3 lidze gr. II. Podopieczni Mariusza Lenartowicza skromnie pokonali na wyjeździe Świt Skolwin.


Zdecydowanym faworytem tego spotkania był zespół Świtu Skolwin, który celuje w awans do eWinner 2 ligi. Bałtyk Koszalin do Szczecina jechał z bojowym nastawieniem, a także z nowym zawodnikiem, bowiem wzmocnił go Paweł Łysiak z Korony Kielce, która występuje w Fortuna 1 lidze. Podopieczni Mariusza Lenartowicza bardzo dobrze zaprezentowali się na tle wyżej notowanego rywala.

Bałtyk stworzył sobie kilka ciekawych okazji do zdobycia gola, jednak żadna z nich nie chciała wpaść do bramki. Świt także miał swoje szanse, ale nie potrafił znaleźć sposobu na ekipę z Koszalina, która bardzo chciała odnieść pierwsze zwycięstwo w sezonie 2021/22 3 ligi gr. II. Konkretniejsi tego dnia byli jednak goście, którzy w 78. minucie objęli prowadzenie. Dominik Pawłowski wypatrzył Sebastiana Gintera, a ten dopełnił formalności.

Podrażniony Świt ani myślał tak tego zostawiać i czym prędzej ruszył do odrabiania trat. Piłkarze z Koszalina natomiast skupili się na bronieniu jednobrakowego prowadzenia. Szczecinianie dwoili się i troili, jednak nie mogli znaleźć sposobu na dobrze dysponowany Bałtyk. Ekipa Mariusza Lenartowicza nie dała sobie już wbić gola, a po końcowym gwizdku cieszyła się z pierwszego zwycięstwa w lidze.


Świt Skolwin - Bałtyk Koszalin 0-1 (0-0)

0-1 Sebastian Ginter (78)


Foto: Radosław Kuśmierz

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.