Podział punktów na inaugurację piłkarskiej wiosny przy Cichej 6. Piłkarze Ruchu Chorzów w pierwszym meczu po zimowej przerwie, zremisowali z rezerwami Lecha Poznań.

Od początku lepiej prezentowali się piłkarze Ruchu Chorzów, którzy częściej byli przy piłce oraz byli aktywniejsi. Gospodarze pierwszą groźną okazję mieli w 4. minucie, po tym jak przed "szesnastką" faulowany był Tomasz Foszmańczyk. Do futbolówki podszedł Michał Mokrzycki, ale uderzył wysoko nad bramką.

W kolejnych minutach mecz się wyrównał, a okazje zaczęli sobie stwarzać gracze rezerw Lecha Poznań. Kibice oglądali niezłe widowisko, choć brakowało bramek. Te z czasem jednak przyszły. W 36. minucie minucie przyjezdni objęli prowadzenie. Fatalnie interweniował Jakub Bielecki, który przepuścił piłkę, do której po chwili dopadł Norbert Pacławski, a następnie umieścił ją w siatce.

Podrażnieni "Niebiescy" szybko ruszyli do odrabiania strat. Podopieczni Jarosława Skrobacza długo na doprowadzenie do wyrównania nie musieli czekać, a konkretnie zrobili to w 42. minucie. Futbolówkę wrzucał Remigiusz Szywacz, a następnie dopadł do niej Daniel Szczepan, który strzałem głową następnie pokonał Bartosza Mrozka.

Chorzowianie dostali wiatru w żagle i tuż po zmianie stron, objęli prowadzenie. Ponownie świetnie w polu karnym zachował się Szczepan, który znowu głową pokonał golkipera "Kolejorza" i było 2-1. Ruch nie zatrzymywał się i w kolejnych minutach nadal atakował. Groźnie było w 57. minucie, a na strzał zdecydował się Łukasz Janoszka, ale czujny był Mrozek. Po chwili poprawił Michał Mokrzycki, lecz uderzył obok słupka.

Gospodarze cały czas napierali, jednak nie potrafili zamienić okazji na gole. Z czasem do głosu doszedł Lech, który coraz śmielej poczynał sobie na murawie. Przyjezdni coraz bardziej atakowali i w końcu dopięli swego. W 87. minucie Sergiej Krivets pokonał z bliskiej odległości Jakuba Bieleckiego i doprowadził do wyrównania. W końcówce oba zespoły miały swoje okazje, ale ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.

Ruch Chorzów - Lech II Poznań 2-2 (1-1)

1-0 Norbert Pacławski (36)

1-1 Daniel Szczepan (42)

2-1 Daniel Szczepan (51)

2-2 Sergiej Krivets (87)

Ruch Chorzów: Bielecki – Kasolik, Nawrocki (46. Kulejewski), Szywacz – Żuk, Mokrzycki, Sikora (68. Marković), Wójtowicz – Janoszka, Foszmańczyk (68. Stępień) – Szczepan

Lech II Poznań: Mrozek – Palacz (61. Kaczmarek), Laskowski, Pingot, Kukułka – Norkowski, Gogół (61. Kryg), Krivets – Klupś (83. Wilak), Pacławski (67. Spławski), Antczak (61. Kołtański)

Żółte kartki: Marković, Mokrzycki, Kulejewski - Klupś, Wilak