Piłkarze Ruchu Chorzów odnieśli kolejne ważne zwycięstwo w eWinner 2 lidze. Podopieczni Jarosława Skrobacza tym razem wygrali we Wronkach, gdzie mierzyli się z rezerwami Lecha Poznań.


Sam mecz od pierwszych minut był wyrównany, a oba zespoły poświęciły ten okres gry na wzajemne badanie się. Z czasem jednak częściej przy piłce zaczęły być rezerwy Lecha Poznań, ale brakowało konkretów. Raziła nieskuteczność, a przede wszystkim było sporo niedokładności. Ruch Chorzów z czasem doszedł do głosu, ale klarownych okazji było jak na lekarstwo.

Oba zespoły próbowały stwarzać sobie okazje i te były, jednak albo dobrze bronili golkiperzy lub piłka zatrzymywała się na słupku. Wraz z upływającym czasem, lepiej na murawie zaczęli prezentować się "Niebiescy", którzy częściej byli przy piłce, ale niewiele z tego wynikało. "Kolejorz" także próbował zaskoczyć beniaminka eWinner 2 ligi, ale ten dobrze prezentował się w defensywie.

W drugiej połowie lepiej prezentowali się podopieczni Jarosława Skrobacza, którzy od początku atakowali, jednak nadal brakowało skuteczności. Ruch nie poddawał się i w końcu dopiął swego na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry. Michał Mokrzycki przymierzył z rzutu wolnego w pole karne, a tam znalazł się Bartłomiej Kulejewski, który dopełnił formalności i dał prowadzenie swojej drużynie.

"Lechici" nie zamierzali tak tego zostawiać i czym prędzej ruszyli do odrabiania strat. Gospodarze dzisiejszego starcia postawili wszystko na jedną kartę, ale Ruch lepiej prezentował się w obronie. Drugi garnitur Lecha dwoił się i troił, jednak ostatecznie nie udało mu się doprowadzić do wyrównania i po końcowym gwizdku to ekipa z Chorzowa miała lepsze humory, bowiem zainkasowała cenne trzy "oczka" i została przynajmniej na chwilę nowym liderem eWinner 2 ligi.


Lech II Poznań - Ruch Chorzów 0-1 (0-0)

0-1 Bartłomiej Kulejewski (75)


Lech II Poznań: Miłosz Mleczko - Filip Borowski, Thomas Rogne, Maksymilian Pingot, Krystian Palacz - Jan Sýkora (84. Jakub Malec), Łukasz Norkowski, Eryk Kryg (71. Adrian Laskowski), Siergiej Kriwiec, Jakub Karbownik (60. Filip Wilak) - Norbert Pacławski (60. Łukasz Spławski)

Ruch Chorzów: Jakub Bielecki - Tomasz Wójtowicz, Konrad Kasolik, Filip Nawrocki, Bartłomiej Kulejewski, Przemysław Szkatuła (68. Marcin Kowalski) - Łukasz Janoszka (68. Michał Biskup), Tomasz Neugebauer (46. Piotr Wyroba), Michał Mokrzycki, Tomasz Foszmańczyk (82. Jakub Siwek) - Daniel Szczepan (84. Filip Żagiel)

Żółte kartki: Kryg, Palacz, Borowski

Sędziował: Piotr Rzucidło (Warszawa)


Foto: Tomasz Stefanik/Ruch Chorzów

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki
  • Stal Rzeszów napisał/a

    Brawo Ruch!!

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.