Piłkarze rezerw Lecha Poznań odnieśli ważne zwycięstwo w eWinner 2 lidze. Podopieczni Artura Węski ograli u siebie Chojniczankę Chojnice i tym samym zbliżyli się do niej na trzy punkty.

Mecz od początku stał na niezłym poziomie, a okazje do zdobycia gola mieli zarówno jedni jak i drudzy. Częściej przy piłce jednak były rezerwy Lecha Poznań, które na prowadzenie wyszły w 15. minucie, a piłkę w siatce umieścił Roko Baturina, który świetnie odnalazł się w polu karnym. "Kolejorz" dostał wiatru w żagle i po chwili podwyższył na 2-0, a tym razem bramkarza Chojniczanki Chojnice pokonał Krystian Palacz.

"Lechici" ani myśleli się zatrzymywać i w kolejnych minutach nadal byli stroną przeważającą. Gospodarze napierali, a w 29. minucie mogło być już 3-0, lecz czujny w bramce był Kamil Broda, który wybronił uderzenia Jakuba Antczaka i Sergieja Krivca. Poznaniacy wciąż dominowali na murawie, ale brakowało z ich strony konkretów. Końcówka pierwszej odsłony należała jednak do Chojniczanki.

Chojniczanie coraz śmielej zaczęli sobie poczynać na murawie, a w 39. minucie złapali kontakt za sprawą Szymona Skrzypczaka. Goście tuż przed przerwą próbowali jeszcze wyrównać, jednak Lech mądrze się bronił i to on w lepszych humorach na nią schodził. W drugiej odsłonie, lepiej prezentowali się podopieczni Artura Węski, którym jednak brakowało skuteczności.

Przyjezdni także mieli swoje okazje, choć konkretniejsi byli "Lechici", którzy w 59. minucie strzelili na 3-1, a autorem tego trafienia był Antoni Kozubal. Chojniczanka nie miała już nic do stracenia i w kolejnych minutach postawiła wszystko na jedną kartkę. "Kolejorz" jednak mądrze się bronił i skutecznie odpierał jej ataki. Chojniczanie jednak w końcu dopięli swego i w doliczonym czasie gry, bramkę zdobył Łukasz Wolsztynski, który ustalił wynik tego spotkania.

1-0 Roko Baturina (15)
2-0 Krystian Palacz (19)
2-1 Szymon Skrzypczak (39(
3-1 Antoni Kozubal (59)
3-2 Łukasz Wolsztyński (90)

Lech II Poznań: Mleczko – Borowski, Laskowski, Marciniak, Palacz, Norkowski, Kozubal (72. Gogół), Kriwiec (88. Czekała), Klupś (87.Wilak), Baturina (73. Pacławski), Antczak (55. Karbownik)

Chojniczanka Chojnice: Broda – Grolik, Byrtek, Kasperowicz (46. Grobelny), Mikołajczyk (75. Kona), Cegiełka (76. Olszewski), Wolsztyński, Van Huffel (64. Klichowicz), Mazek, Skrzypczak, Pląskowski (46. Mikołajczak)

Żółte kartki: Laskowski, Palacz, Kozubal, Norkowski - Mikołajczyk, Cegiełka, Byrtek, Wolsztyński, Olszewski