Rezerwy Lecha Poznań nie zwalniają tempa. Ekipa Artura Węski odniosła kolejne zwycięstwo w eWinner 2 lidze. Tym razem w pokonanym polu znalazła się Wisła Puławy.

Mecz od początku stał na niezłym poziomie. Aktywna była Wisła Puławy, która celowała tego dnia w zwycięstwo z wyżej notowanym rywalem. Mimo wielu ataków miejscowych, to rezerwy Lecha Poznań były konkretniejsze i w 14. minucie objęły prowadzenie, a bramkę zdobył Tymoteusz Klupś. Rozpędzeni goście szybko mogli podwyższyć na 2-0, ale defensywa beniaminka eWinner 2 ligi szybko oddaliła zagrożenie.

Podopieczni Mariusza Pawlaka nie zamierzali tak tego zostawiać i w kolejnych minutach za wszelką cenę próbowali wyrównać. Aktywny z przodu był Emil Drozdowicz, ale nadal to goście prowadzili. Lech także miał swoje szanse, lecz brakowało skuteczności. Więcej argumentów w końcówce miał jednak zespół z Puław, który w 42. minucie trafił na 1-1, a z gola cieszył się Drozdowicz.

Podrażniony "Kolejorz" po zmianie stron szybko ruszył do odrabiania strat. Lech dopiął swego już w 47. minucie, a golkipera Wisły pokonał Filip Borowski. Goście w kolejnych minutach stworzyli sobie kilka niezłych okazji, ale defensywa zespołu z Puław dobrze się spisywała. Beniaminek także miał sytuacje, ale ekipa z Poznania nie dała się zaskoczyć.

W Puławach oglądaliśmy całkiem niezłe zawody, w których woli walki oraz zaangażowania nie można było odmówić ani Wiśle ani Lechowi. Gospodarze dwoili się i troili, lecz nie mogli znaleźć sposobu na "Kolejorza". "Lechici" od 81. minuty grali w osłabieniu, bowiem czerwoną kartkę za faul otrzymał Jakub Zagórski. Podopieczni Mariusza Pawlaka nie potrafili jednak tego wykorzystać i ostatecznie przegrali to spotkanie.

Wisła Puławy - Lech II Poznań 1-2 (1-1)

0-1 Tymoteusz Klupś (14)

1-1 Emil Drozdowicz (42)

1-2 Filip Borowski (47)

Wisła Puławy: Piotr Owczarzak - Dominik Cheba, Błażej Cyfert, Łukasz Wiech, Lukáš Kubáň - Bartłomiej Bartosiak (65. Ariel Wawszczyk), Carlos Daniel, Krystian Puton, Dylan Ruiz-Diaz (65. Piotr Lisowski), Kacper Kondracki (65. Ednilson Furtado) - Emil Drozdowicz

Lech II Poznań: Miłosz Mleczko - Filip Borowski, Mateusz Skrzypczak, Maksymilian Pingot (33. Adrian Laskowski), Jakub Zagórski - Tymoteusz Klupś (80. Maksym Czekała), Łukasz Norkowski, Siergiej Kriwiec, Eryk Kryg (80. Artur Marciniak), Jakub Antczak (61. Filip Wilak) - Norbert Pacławski (80. Łukasz Spławski)

Żółte kartki: Cheba, Wiech, Puton - Wilak

Czerwona kartka: Jakub Zagórski (81-faul taktyczny)