Podhale Nowy Targ rozpoczęło ofensywę transferową. Popularne "Szarotki" zakontraktowały trzech nowych zawodników. Mowa o Rafale Surmiaku, Maksymilianie Tkoczu oraz Kamilu Palaczu.


Rafał Surmiak, Maksymilian Tkocz oraz Kamil Palacz zostali nowymi zawodnikami trzecioligowego Podhala Nowy Targ - poinformował portal Podhale Region. Cała trójka od początku okresu przygotowawczego trenuje z zespołem Marcina Zubka. 24-letni Surmiak ostatnio występował w Stali Stalowa Wola, natomiast 18-letni Tkocz i 20-letni Palacz zostali wypożyczeni odpowiednio z rezerw Lecha Poznań i Sandecji Nowy Sącz.

Surmiak w zielono-czarnych barwach rozegrał 12 spotkań ligowych oraz dwa w ramach rozgrywek Fortuna Pucharu Polski. 24-latek pierwsze kroki w piłkarskim rzemiośle stawiał w Resovii. Następnie przeniósł się Stali Rzeszów. Ponadto grał także w Stali Mielec, Potenza FC, ASD Pro San Bonifacio, JKS-ie Jarosław, Sokole Sieniawa oraz Garbarni Kraków.

Jeśli chodzi natomiast o pozostałą dwójkę, to pierwszym klubem Tkocza był RKP Rybnik. Następnie po sezonie 2013/14 przeniósł się do Promotora Południe Zabrze. Ponadto grał także w Legii Warszawa oraz Górniku Zabrze. Jesienią rozegrał jeden mecz w rezerwach "Kolejorza". Palacz zaś jest wychowankiem KS-u Tymbark, a w Sandecji występował od wiosny sezonu 2014/15. W minionej rundzie uzbierał 3 spotkania w Fortuna 1 lidze oraz jedno w krajowym pucharze.

Jak informuje portal Podhale Region, w najbliższych dniach mają zostać sfinalizowane kolejne transfery. Nie obędzie się jednak bez ruchów w drugą stronę. W ekipie "Szarotek" występował nie będzie Grzegorz Misiura, który zrezygnował z gry na poziomie 3 ligi gr. IVwiosną będzie grał w Wierchach Rabka, których był już zawodnikiem w sezonie 2019/20. Ponadto na testach w Błękitnych Stargard przebywa Daniel Wajsak.


Foto: Radosław Kuśmierz

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.