Dobre spotkanie rozegrali piłkarze Pogoni Siedlce. Podopieczni Damiana Guzka bez większych problemów pokonali rezerwy Lecha Poznań.

Pierwsze minuty niedzielnej potyczki należały do rezerw Lecha Poznań, które w 7. minucie mogły objąć prowadzenie. Z piłką pobiegł Siergiej Kriwec, który minął kilku graczy Pogoni Siedlce, ale jego podanie nie znalazło adresata. Z czasem to jednak goście doszli do głosu i jak się później okazało, dosłownie zdemolowali drugą drużynę popularnego "Kolejorza".

Pogoń na prowadzenie wyszła już w 12. minucie, a na listę strzelców wpisał się Maciej Górski, który pewnym uderzeniem pokonał bramkarza Lecha. Gospodarze ani myśleli tak tego zostawiać i szybko ruszyli do odrabiania strat. Siedlczanie jednak dobrze prezentowali się w defensywie i skutecznie odpierali ataki miejscowych.

Podopieczni Damiana Guzka grali agresywnie i to też zdawało egzamin. Pogoń w 28. minucie otrzymała rzut karny, a na gola po chwili zamienił go Górski. Siedlczanie nie zatrzymywali się i nadal lepiej się prezentowali na murawie. Zespół gości niedługo po tym podwyższył na 3-0, a tym razem po indywidualnej akcji, piłkę w siatce umieścił Krystian Miś.

Zespół z Siedlec w kolejnych minutach wciąż robił swoje i nadal kreował sytuacje strzeleckie. Tuż przed przerwą mogło być 4-0, ale spudłował Górski. Druga odsłona należała do "Kolejorza", który częściej był przy piłce oraz lepiej operował piłką. Lech dwoił się i troił, ale nie potrafił znaleźć sposobu na Pogoń. Gospodarze nawet mieli rzut karny, ale nie wykorzystał go Kriwiec.

Lech II Poznań - Pogoń Siedlce 0-3 (0-3)

0-1 Maciej Górski (12)

0-2 Maciej Górski (29-rzut karny)

0-3 Krystian Miś (33)

Lech II Poznań: Bartosz Mrozek - Jakub Zagórski (81. Igor Kornobis), Adrian Laskowski, Maksymilian Pingot, Ksawery Kukułka - Michał Skóraś, Filip Marchwiński (69. Maksym Czekała), Łukasz Norkowski (81. Patryk Gogół), Siergiej Kriwiec, Jakub Antczak (46. Tymoteusz Klupś) - Norbert Pacławski (59. Łukasz Spławski)

Pogoń Siedlce: Dawid Smug - Maciej Kołoczek, Maciej Wichtowski, Robert Majewski, Nikodem Fiedosewicz (70. Cezary Demianiuk) - Marcinho (86. Bartosz Wicenciak), Kamil Włodyka (65. Jakub Sinior), Mateusz Piotrowski, Wojciech Trochim (70. Marcin Kozłowski), Krystian Miś (86. Wiktor Preuss) - Maciej Górski

Żółte kartki: Antczak, Skóraś - Miś, Marcinho, Sinior, Preuss

Sędziował: Szymon Łężny (Kluczbork)