Piłkarze Podhala Nowy Targ nie dali szans Wisłoce Dębica. Podopieczni Szymona Grabowskiego zrobili swoje na Podkarpaciu i pewnie wygrali 6-2.

Sam mecz od początku stał na bardzo dobrym poziomie, a oba zespoły miały swoje okazje. Spotkanie jednak lepiej się rozpoczęło dla Wisłoki Dębica, która w 17. minucie objęła prowadzenie, a pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Damian Łanucha. Sytuacje ta widocznie podrażniła Podhale Nowy Targ, które szybko ruszyło do odrabiania strat.

Podopieczni Szymona Grabowskiego szybko wypracowali sobie przewagę na murawie, ale "biało-zieloni" dzielnie się bronili. "Szarotki" jednak dwoiły i się troiły, a w 33. minucie w końcu dopięły swego. Nowotarżanie wtedy doprowadzili do wyrównania, a bramkę zdobył Patryk Serafin. Podbudowani goście nie zamierzali się zatrzymywać i szybko rozpoczęli poszukiwania bramki numer dwa.

Dębiczanie starali się odpierać ataki Podhala, które za wszelką cenę chciała wygrać. Zespół z Nowego Targu był tego dnia konkretniejszy i tuż przed przerwą strzelił na 2-1, a do siatki trafił Grzegorz Płatek. Przyjezdni po zmianie stron włączyli piąty bieg, a w 52. minucie po raz trzeci cieszyli się z gola, którego autorem był Patryk Serafin.

Popularne "Szarotki" 180 sekund później prowadziły już 4-1, a tym razem bramkę zdobył Damian Lepiarz. Wisłoka nie tak wyobrażała sobie to spotkanie, jednak w kolejnych minutach ekipa z Dębicy starał się zmniejszyć straty. Podhale jednak nie zatrzymywało się i cały czas napierało. Efektem tego był gol Olafa Nowaka, który padł na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry.

Zespół dowodzony przez Dariusza Kantora nie zamierzał być dłużny i po czterech minutach "biało-zieloni" przegrywali już tylko 5-2, a bramkarza ekipy z Nowego Targu pokonał Kamil Matofij. Radość dębickiej drużyny nie trwała zbyt długo, bowiem w 83. minucie goście po raz szósty cieszyli się z gola, a jego autorem był Łukasz Furtak, który ustalił wynik tego spotkania.

Wisłoka Dębica - Podhale Nowy Targ 2-6 (1-2)

1-0 Damian Łanucha (18)

1-1 Patryk Serafin (33)

1-2 Grzegorz Płatek (44)

1-3 Patryk Serafin (51)

1-4 Damian Lepiarz (54)

1-5 Olaf Nowak (75)

1-6 Kamil Matofij (79)