Wtorek był bardzo pracowitym dniem dla Hutnika Kraków. Dziś klub zaprezentował trzy wzmocnienia, a mowa o Piotrze Zmorzyńskim ze Stali Stalowa Wola oraz Tomaszu Wojcinowiczu i Kamilu Bełczowskim z Wisły Sandomierz.


Piotr Zmorzyński, Tomasz Wojcinowicz oraz Kamil Bełczowski zostali nowymi zawodnikami drugoligowego Hutnika Kraków, z którym podpisali umowy do 31 grudnia 2021 roku. Cała trójka jesienią rywalizowała na boiskach 3 ligi gr. IV. Zmorzyński występował w Stali Stalowa Wola, gdzie rozegrał 19 spotkań ligowych oraz dwa pucharowe. Jeśli chodzi natomiast o Bełczowskiego oraz Wojcinowicza, to obaj grali w Wiśle Sandomierz, gdzie uzbierali odpowiednio 20 spotkań i 8 goli oraz 18 spotkań i 3 gole.

24-letni Zmorzyński to wychowanek Orląt Radzyń Podlaski, w których występował przez jedenaście lat. Po rundzie jesiennej sezonu 2017/18 postanowił zmienić jednak otoczenie i spróbować sił w Wiśle Puławy. W ekipie biało-niebieskich występował przez dwa lata.

Bełczowski natomiast urodził się w Krakowie, a pierwsze kroki w piłkarskim rzemiośle stawiał w OKS-ie Opatów. Zawodnik po sezonie 2010/11 przeniósł się do KSZO Junior Ostrowiec Świętokrzyski. Ponadto występował także w KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski oraz Alicie Ożarów. Na boiskach trzeciej ligi wystąpił dotąd 112 razy i zdobył 16 bramek.

Jeśli chodzi zaś o Wojcinowicza, to jego pierwszym klubem była Unia Białogard. Następnie trafił Lech Poznań, do którego przeszedł po sezonie 2011/12. Piłkarz ponadto grał także w Arce Gdynia, Finishparkiecie Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, Legionovii Legionowo, Ursusie Warszawa oraz Gryfie Wejherowo.


Foto: Radosław Kuśmierz

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.