Piłkarze Hutnika Kraków miłym akcentem zakończyli tegoroczne zmagania. Podopieczni Krzysztofa Lipeckiego pokonali na wyjeździe Pogoń Siedlce.

Od początku na murawie lepiej prezentowali się zawodnicy Hutnika Kraków, którzy szybko przejęli inicjatywę na murawie. Podopieczni Krzysztofa Lipeckiego starali się atakować, lecz Pogoń Siedlce odpierała ich ataki. Z czasem to gospodarze doszli do głosu, a kibice oglądali dość żywe spotkanie. Brakowało jednak bramek, ale i te w kolejnych minutach przyszły.

Nudy nie było, ale konkretniejszy tego dnia był Hutnik, który w 31. minucie objął prowadzenie. Świetnie w "szesnastce" odnalazł się Kamil Sobala, który głową pokonał Rafała Misztala. Po chwili mogło być już 2-0, ale czujny był golkiper Pogoni. Niedługo po tym zespół z Siedlec był bliski wyrównania. Na strzał zdecydował się Wiktor Preuss, ale futbolówka minęła słupek.

Tuż przed przerwą Pogoń umieściła piłkę w siatce. Jej radość nie trwała jednak zbyt długo, bowiem arbiter odgwizdał spalonego. Gospodarze w drugiej odsłonie ruszyli do odrabiania strat. Siedlczanie częściej byli przy piłce i stworzyli sobie kilka niezłych sytuacji. Najpierw w słupek trafił Wojciech Trochim, a po chwili spudłował Maciej Górski. Hutnik musiał mieć się na baczności.

Nowohucianie także stwarzali sobie okazje. Zespół gości w 69. minucie prowadził już 2-0, a tym razem Misztala pokonał Łukasz Kędziora. Gospodarze w kolejnych minutach dwoili się i troili, ale nie potrafili znaleźć sposobu na ekipę Hutnika. Podopieczni Krzysztofa Lipeckiego na jedenaście minut przed końcem spotkania prowadzili już trzema trafieniami. Świetnie w polu karnym odnalazł się Daniel Hoyo-Kowalski, który po chwili cieszył się z gola.

Pogoń w końcówce próbowała jeszcze zmniejszyć straty do rywala, który bardzo dobrze tego dnia się prezentował w Siedlcach. Gospodarze nie odpuszczali, ale brakowało konkretów. Ostatecznie więcej trafień w tym meczu już nie odnotowano i po końcowym gwizdku, lepsze nastoje miała ekipa z Nowej Huty, która zdobyła bardzo cenny komplet punktów.

Pogoń Siedlce - Hutnik Kraków 0-3 (0-1)

0-1 Kamil Sobala (31)

0-2 Łukasz Kędziora (69)

0-3 Daniel Hoyo-Kowalski (79

Pogoń Siedlce: Misztal – Majewski, Lopez (46. Rymek), Wichtowski, Kołoczek (69. Piotrowski), Przybecki, Trochim (82. Visnakovs), Kozłowski (46. Kobiałka), Preuss, Górski, Demianiuk (25. Misiak)

Hutnik Kraków: Frasik – Jaklik, Kędziora, Stawarczyk, Hoyo-Kowalski, Świątek, Zawadzki, Zmorzyński, Kieliś (82. Drąg), Sobala (67. Hafez), Wilczyński (61. Kitliński)

Żółte kartki: Trochim - Hoyo-Kowalski, Wilczyński, Sobala, Kieliś, Kędziora

Sędziował: Marcin Szrek (Kielce)