Ogromna radość nastała dziś w szeregach Hutnika Kraków. Podopieczni Krzysztofa Lipeckiego skromnie pokonali u siebie Ruch Chorzów, a jedynego gola zdobył Łukasz Kędziora.

Faworytem dzisiejszej potyczki był Ruch Chorzów, który bardzo dobrze spisuje się w trwającym sezonie eWinner 2 ligi. Hutnikowi Kraków marzyło się jednak przełamanie, wobec czego zapowiadało się ciekawe spotkanie. Takie też było, a od początku aktywniejsi byli gospodarze, którzy częściej atakowali i już w 13. minucie objęli prowadzenie, a Jakuba Bieleckiego pokonał Łukasz Kędziora.

Chorzowianie szybko ruszyli do odrabiania strat, ale zespół z Nowej Huty skutecznie odpierał jego ataki i nadal wygrywali gospodarze. Ruch dwoił się i troił, ale nie potrafił znaleźć sposobu na Hutnika, który konsekwentnie robił swoje. Okazje miał także zespół z Krakowa, a na 2-0 w 41. minucie podwyższyć mógł Abdallah Hafez, ale górą był golkiper "Niebieskich".

Hutnik od początku drugiej odsłony częściej byli przy piłce oraz zagrażali bramce Ruchu. Sporo pracy miał Bielecki, który jednak dobrze wywiązywał się ze swoich obowiązków. Krakowianie byli bardzo nieskuteczni, a okazje mieli m.in. Hafez czy Krzysztof Świątek, ale górą był bramkarz przyjezdni. Chorzowianie także mieli swoje szanse, ale w bramce dobrze spisywał się Bartłomiej Frasik.

Podopieczni Krzysztofa Lipeckiego nie zatrzymywali się i w 70. minucie dopięli swego. Piotr Zmorzyński wypatrzył Świątka, a ten nie pomylił się i głową pokonał Bieleckiego. Ruch w kolejnych minutach nie miał już nic do stracenia i postawił wszystko na jedną kartę. Hutnik jednak mądrze się bronił i skutecznie odpierał ataki ruchu. Ostatecznie więcej bramek już nie padło i po meczu lepsze humory mieli gospodarze.

Hutnik Kraków - Ruch Chorzów 2-0 (1-0)

1-0 Łukasz Kędziora (13)

2-0 Krzysztof Świątek (70)

Hutnik Kraków: Frasik – Jaklik, Kędziora, Świątek (90. Gajda), Hafez (64. Kitliński), Zawadzki (78. Bernal), Zmorzyński, Stawarczyk, Kieliś, Wilczyński (64. Chmiel), Hoyo-Kowalski

Ruch Chorzów: Bielecki – Będzieszak (46. Kwaśniewski), Nawrocki, Kulejewski, Kowalski, Wójtowicz (83. Siwek), Neugebauer (75. Nowak), Mokrzycki, Foszmańczyk (70. Żagiel), Janoszka, Szczepan (46. Kowalczyk)

Żółte kartki: Hoyo-Kowalski – Kulejewski, Żagiel

Sędziował: Marek Śliwa (Kielce)