TEXOM Sokół Sieniawa postawił ważny krok w stronę utrzymania w 3 lidze gr. IV. Wólczanka Wólka Pełkińska powoli natomiast może się witać z 4 ligą podkarpacką.

Dla obu ekip było to bardzo ważne spotkanie. Nie dość że to derby, to zarówno TEXOM Sokół Sieniawa jak i Wólczanka Wólka Pełkińska walczą o utrzymanie. Podopieczni Ryszarda Kuźmy musieli wygrać, jeśli chcieli zachować cień szans na utrzymanie. Gospodarze także potrzebowali punktów, wobec czego zapowiadał się bardzo ciekawy mecz.

Samo spotkanie od początku było wyrównane. Na boisku dominowała walka, a okazji bramkowych było jak na lekarstwo. Lepiej było po przerwie, a w 51. minucie Sokół objął prowadzenie, po trafieniu Dominika Pisarka. Radość miejscowych nie trwała jednak zbyt długo. Cztery minuty później było 1-1, a bramkarza miejscowych pokonał Jonathan Longe Diumasumbu.

Podrażnieni gospodarze ani myśleli tak tego zostawiać i szybko ruszyli do ataku. Sokół prowadzenie odzyskał w 60. minucie, a do siatki ponownie trafił Pisarek. Zespół z Sieniawy lepiej się prezentował na murawie i stworzył sobie więcej okazji bramkowych. Podopieczni Dariusza Majchera zdobyli jeszcze dwa gole. Najpierw gola zdobył Dominik Pikiel, a wynik spotkania ustalił w doliczonym czasie gry Dominik Ochał.

TEXOM Sokół Sieniawa - Wólczanka Wólka Pełkińska 4-1 (0-0)

1-0 Dominik Pisarek (51)

1-1 Jonathan Longe Diumasumbu (55)

2-1 Dominik Pisarek (60)

3-1 Dominik Pikiel (71)

4-1 Dominik Ochał (90)