Piłkarze Bałtyku Gdynia odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu w 3 lidze gr. II. Podopieczni Roberta Reiwera tym razem pokonali u siebie Zawiszę Bydgoszcz.

Lepsze humory przed dzisiejszym meczem miał Bałtyk Gdynia, który w minionej kolejce okazał się lepszy od Unii Janikowo. Zawisza Bydgoszcz natomiast musiał uznać wyższość Kluczevi Stargard. Spotkanie lepiej jednak zaczęło się dla popularnych "Kadłubów", które już w 8. minucie objęły prowadzenie, a piłkę w siatce umieścił Oktawian Skrzecz.

Podrażniony Zawisza nie zamierzał tak tego zostawiać i szybko ruszył do odrabiania strat. Bałtyk jednak dobrze prezentował się w defensywie, a i także potrafił coś zdziałać z przodu. Sam mecz stał natomiast na niezłym poziomie, choć konkretniejsi byli gospodarze, którzy w 41. minucie wygrywali już 2-0, a bramkarza beniaminka pokonał Damian Garbacik.

W drugiej odsłonie, zespół z Bydgoszczy nie miał już nic do stracenia i postawił wszystko na jedną kartę. Bałtyk dobrze jednak prezentował się w defensywie i kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń. Zawisza jednak nie poddawał się i w 67. minucie w końcu dopiął swego, a kontaktowego dola zdobył Adrian Brzeziński, który dał nadzieję na korzystny wynik.

Podopieczni Piotra Kołca w kolejnych minutach dążyli do wyrównania, ale podrażniony Bałtyk skutecznie odpierał ataki rywala. Zawisza był bardzo zdeterminowany, ale popełniał też błędy. Bydgoszczanie dwoili się i troili, jednak to gospodarze w doliczonym czasie gry podwyższyli prowadzenie, a na listę strzelców tym razem wpisał się Igor Jankowski.

Bałtyk Gdynia - Zawisza Bydgoszcz 3-1 (2-0)

1-0 Oktawian Skrzecz (8)

2-0 Damian Garbacik (41)

2-1 Adrian Brzeziński (67)

3-1 Igor Jankowski (90)