Bałtyk Gdynia odskoczył od strefy spadkowej. Zespół popularnych "Kadłubów" w sobotę pokonał u siebie Polonię Środa Wielkopolska.

Bałtyk Gdynia mimo okazałego zwycięstwa z Polonią Środa Wielkopolska, wcale nie miał z nią aż tak łatwo. Popularne "Kadłuby" przez dobrą chwilę toczyły wyrównany bój z ekipą z województwa wielkopolskiego, w której składzie znalazło się wielu juniorów. Młodzi gracze średzkiego klubu dobrze zaprezentowali się na tle zespołu z Gdyni i do przerwy było 0-0.

Sytuacja zmieniła się po przerwie i wtedy do głosu doszedł Bałtyk. Gospodarze prowadzenie objęli w 48. minucie, a bramkarza Polonii pokonał Damian Garbacik. Później ekipie z Gdyni było już łatwiej, a ta z każdą minutą zaczęła się rozkręcać. Chwilę później podopieczni Roberta Reiwera wygrywali już 2-0, a tym razem piłkę w siatce umieścił Igor Jankowski.

Gospodarze dostali wiatru w żagle i w 58. minucie po raz trzeci cieszyli się z gola, którego autorem był Oktawian Skrzecz. Bałtyk cały czas robił swoje, natomiast Polonia starała się bronić. Gdynianie jednak byli konkretniejsi i na dwanaście minut przed końcem prowadzili 4-0, za sprawą Igora Jankowskiego. Ostatecznie więcej goli już nie padło lepsze nastroje po meczu miały popularne "Kadłuby".

Bałtyk Gdynia - Polonia Środa Wielkopolska 4-0 (0-0)

1-0 Damian Garbacik (48)

2-0 Igor Jankowski (56)

3-0 Oktawian Skrzecz (58)

4-0 Igor Jankowski (78)