Do gry wróciła 3 liga gr. IV, a wraz z nią emocje, kto wywalczy awans do grupy mistrzowskiej. W pierwszej tegorocznej kolejce, Radunia Stężyca pewnie pokonała na wyjeździe Bałtyk Koszalin, a Polonia Środa Wielkopolska w końcówce odwróciła losy meczu z Flotą Świnoujście. Oto podsumowanie 18. kolejki.

Radunia Stężyca w 18. kolejce zmierzyła się na wyjeździe z Bałtykiem Koszalin. Zdecydowanym faworytem byli przyjezdni, którzy ostatecznie wygrali aż 4-0. Wynik w 9. minucie otworzył Paweł Wojowski. Lider cały czas napierał i tuż przed przerwą podwyższył prowadzenie, a jedenastkę egzekwował Sebastian Deja. To jednak nie było ostatnie słowo w tej części gry, bowiem na 3-0 w 45. minucie trafił Wojciech Fadecki. Rezultat ustalił w doliczonym już czasie gry Dawid Retlewski.

Bałtyk Koszalin - Radunia Stężyca 0-4 (0-3)

0-1 Paweł Wojowski (9)

0-2 Sebastian Deja (44-rzut karny)

0-3 Wojciech Fadecki (45)

0-4 Dawid Retlewski (90)

Ciężary w meczu z Flotą Świnoujście miała Polonia Środa Wielkopolska. Spotkanie było bardzo wyrównane, a gole padały dopiero w ostatnich dwudziestu minutach spotkania. Prowadzenie jako pierwsi objęli miejscowi, a do siatki trafił Dmytro Szewczuk. Zespół dowodzony przez Krzysztofa Kapuścińskiego nie zamierzał tak tego zostawiać i czym prędzej ruszył do ataku. Flota mądrze się jednak broniła i skutecznie odpierała ataki przyjezdnych. Polonia jednak w końcu dopięła swego i najpierw w 88. minucie wyrównał Paweł Mandrysz, a po chwili zwycięstwo dał Damian Buczma

Flota Świnoujście - Polonia Środa Wielkopolska 1-2 (0-0)

1-0 Dmytro Szewczuk (70)

1-1 Paweł Mandrysz (88)

1-2 Damian Buczma (90)

Udany początek ligowego roku 2021 ma Unia Swarzędz, która u siebie ograła Jarotę Jarocin. Jako pierwsi jednak na prowadzenie wyszli goście, a gola z rzutu karnego zdobył Piotr Skokowski w 18. minucie. Podrażniona Unia dążyła do odrabiania strat. Kwadrans później było już 1-1 po bramce Huberta Kiśla. Kolejne trafienia odnotowano po zmianie stron, a ich autorem był Krzysztof Wolkiewicz.

Unia Swarzędz - Jarota Jarocin 3-1 (1-1)

0-1 Piotr Skokowski (18-rzut karny)

1-1 Hubert Kisiel (33)

2-1 Krzysztof Wolkiewicz (52)

3-1 Krzysztof Wolkiewicz (64)

Dobre humory po pierwszej tegorocznej kolejce ma także Górnik Konin, który odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie 2020/21. Zespół z Wielkopolski na prowadzenie wyszedł w 31. minucie, po trafieniu Piotra Mielczarka, a po chwili na 2-0 podwyższył Sebastian Milanowski. Chemika Police stać był jedynie na honorowe trafienie, autorstwa Jakuba Świdra.

Chemik Police - Górnik Konin 1-2 (0-2)

0-1 Piotr Mielczarek (31)

0-2 Sebastian Milanowski (35)

1-2 Jakub Świder (77)

Od zwycięstwa rok 2021 rozpoczęła także Gwardia Koszalin, która pokonała Mieszko Gniezno, a wszystkie gole padły z rzutów karnych. Miejscowi "jedenastkę" mieli już w 1. minucie, a tą wykorzystał Daniel Chyła. Gwardia wynik spotkania ustaliła w 68. minucie, a stały fragment gry udanie egzekwował Gabriel Szygenda.

Gwardia Koszalin - Mieszko Gniezno 2-0 (1-0)

1-0 Daniel Chyła (1-rzut karny)

2-0 Gabriel Szygenda (68-rzut karny)

W tym samym czasie KP Starogard grał z Sokołem Kleczew. Podopieczni Mariusza Bekasa pewnie wygrali to spotkanie 3-0. Wynik w 17. minucie otworzył Adrian Kaliszan. Po chwili Sokół prowadził już dwiema bramkami, a jedenastkę wykorzystał  Łukasz Zagdański. Rezultat sobotniej potyczki ustalił po zmianie stron Dominik Chromiński.

KP Starogard - Sokół Kleczew 0-3 (0-2)

0-1 Adrian Kaliszan (17)

0-2 Łukasz Zagdański (25-rzut karny)

0-3 Dominik Chromiński (53)

Unia Janikowo pokonała na wyjeździe Gryfa Wejherowo, który jest coraz niżej w ligowej tabeli. Goście prowadzenie objęli w 36. minucie, a z gola cieszył się Adam Konieczny, które zapewnił dobre humory po pierwszej połowie. Ekipa z województwa kujawsko-pomorskiego nie zamierzała na tym poprzestawać i po zmianie stron nadal atakowała. W 53. minucie było już 2-0, a rzut karny wykorzystał Maciej Stefanowicz. Spadkowicz z 2 ligi po chwili złapał kontakt, a "jedenastkę" egzekwował Przemysław Czerwiński. Spotkanie zrobiło się wyrównane, a obie drużyny rozpoczęły poszukiwania kolejnych trafień. W końcówce jednak to zespół z Janikowa strzelił jeszcze dwa gole i wygrał 4-1.

Gryf Wejherowo - Unia Janikowo 1-4 (0-1)

0-1 Adam Konieczny (36)

0-2 Maciej Stefanowicz (53-rzut karny)

1-2 Przemysław Czerwiński (57-rzut karny)

1-3 Piotr Siekirka (85)

1-4 Gracjan Goździk (90)

Pół godziny później, zostały rozegrane trzecioligowe derby Szczecina, w który zmierzył się Świt Skolwin z rezerwami Pogoni. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Świt Skolwin (Szczecin) - Pogoń II Szczecin 0-0 (0-0)

Kotwica Kołobrzeg punktualnie o godzinie 15:00 mierzyła się z Bałtykiem Gdynia. Mecz zapowiadał się bardzo ciekawie, bowiem oba zespoły walczą o czołową "ósemkę". Spotkanie ostatecznie zakończyło się skromną wygraną "Kadłubów", a jedynego gola zdobył Michał Marczak w 89. minucie.

Kotwica Kołobrzeg - Bałtyk Gdynia 0-1 (0-0)

0-1 Michał Marczak (89)

Pomorzanin Toruń okazał się lepszy od Nielby Wągrowiec, którą pokonał na wyjeździe. Torunianie na prowadzenie wyszli w 4. minucie, a do siatki trafił Masato Hayashi. Nielba wyrównała tuż przed przerwą, po bramce Rafała Leśniewskiego. Oba zespoły liczyły na komplet punktów, ale ten powędrował ostatecznie w ręce Pomorzanina, który zwycięskiego gola zdobył w 81. minucie, a jego autorem był Rafał Więckowski, który wykorzystał rzut karny.

Nielba Wągrowiec - Pomorzanin Toruń 1-2 (1-1)

0-1 Masato Hayashi (4)

1-1 Rafał Leśniewski (43)

1-2 Rafał Więckowski (81-rzut karny)

Kolejkę zakończyła potyczka GKS-u Przodkowo z Elaną Toruń. Spotkanie odbyło się w Sopocie, a jako pierwsi prowadzenie objęli miejscowi. Gola zdobył już w 1. minucie Kacper Łazaj. Ekipa z Torunia odpowiedziała w 25. minucie, a bramkę zdobył Łukasz Furtak. Mecz zrobił się wyrównany, a oba zespoły dążyły do wygranej. Ostatecznie komplet oczek pojechał do "Grodu Kopernika", a zwycięskie trafienie padło łupem Jakuba Świecińskiego. Relację z tego meczu możecie przeczytać TUTAJ.

GKS Przodkowo - Elana Toruń 1-2 (1-1)

1-0 Kacper Łazaj (1)

1-1 Łukasz Furtak (25)

1-2 Jakub Świeciński (85)