Poznaliśmy pierwszego spadkowicza z eWinner 2 ligi. Została nim ekipa Sokoła Ostróda, która w sobotę przegrała na wyjeździe z Hutnikiem Kraków.

Od początku lepsze wrażenie sprawiał Hutnik Kraków, który szybko wypracował sobie przewagę, a w kolejnych minutach był aktywniejszy i stworzył więcej okazji bramkowych. Sokół Ostróda starał się jednak bronić i całkiem nieźle mu to wychodziło. Gospodarze nie odpuszczali, jednak ostatecznie do przerwy bramek nie odnotowano. Ten wynik nie zadowalał nikogo.

Podopieczni Krzysztofa Lipeckiego po zmianie stron nie zatrzymywali się i nadal atakowali. Sokół natomiast skupił się na defensywie i przez długi czas było 0-0. Zespół z Ostródy popełniał jednak błędy i od 65. minuty grał w osłabieniu, bowiem czerwoną kartkę ujrzał Szymon Dowgiałło. Hutnik stanął przed szansą objęcia prowadzenia i po chwili zdobył gola na 1-0, a na listę strzelców wpisał się Krzysztof Świątek.

Nowohucianie byli spokojniejsi, jednak nadal musieli mieć się na baczności. Hutnik kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń, a Sokół był już pogodzony ze spadkiem do 3 ligi gr. I. Krakowianie zaś cały czas atakowali i w doliczonym czasie gry dopięli swego, a na 2-0 podwyższył Michał Kitliński, który pokonał bezradnego Pawła Rabina i tym samym ustalił wynik sobotniej potyczki.

Hutnik Kraków - Sokół Ostróda 2-0 (0-0)

1-0 Krzysztof Świątek (67)

2-0 Michał Kitliński (90)

Hutnik Kraków: Bartłomiej Frasik - Tomasz Jaklik, Daniel Hoyo-Kowalski, Adrian Jurkowski, Filip Becht - Kacper Andrzejewski (57. Elorhan), Miłosz Drąg, Krzysztof Świątek, Dominik Zawadzki (90. Łukasz Skrzypek) - Mateusz Wyjadłowski (83. Michał Kitliński), Krystian Lelek (83. Sławomir Chmiel)

Sokół Ostróda: Paweł Rabin - Szymon Dowgiałło, Ernest Dzięcioł, Jan Klimek (82. Mateusz Sobotka), Karol Turek (46. Łukasz Święty) - Jakub Mysiorski, Sebastian Rogala, Patryk Skórecki (71. Wojciech Mazurowski), Kamil Kurowski, Sebastian Rugowski (71. Jakub Żyznowski) - Dawid Wojtyra (56. Ernest Słupski)

Żółte kartki: Lelek, Andrzejewski, Elorhan - Turek, Rabin, Żyznowski

Czerwona kartka: Szymon Dowgiałło (65-brutalny faul)

Sędziował: Piotr Szypuła (Bielsko-Biała)