Niespodzianka w Grodzisku Mazowieckim. Będąca w trudnej sytuacji Pogoń potrzebowała dziś punktów, ale te powędrowały do Sokoła Ostróda.

Dzisiejszy mecz był niezwykle ważny dla Pogoni Grodzisk Mazowiecki, która walczy o utrzymanie. Beniaminek eWinner 2 ligi aby poprawić swoją sytuację w tabeli musiał wygrać. Spotkanie ułożyło się jednak fatalnie dla gospodarzy. Sokół Ostróda na prowadzenie wyszedł już w 1. minucie, a piłkę w siatce umieścił Gian Mendez.

Zespół z Grodziska Mazowieckiego nie tak sobie wyobrażał to starcie, ale też nie zamierzał się załamywać, bowiem do końca zostało jeszcze trochę czasu. Pogoń starała się atakować i całkiem nieźle jej to wychodziło, ale brakowało konkretów. Wynik był natomiast korzystny dla Sokoła i ten za wszelką cenę starał się go bronić, co mu się udawało.

Ekipa z Ostródy tego dnia była bardzo konkretna i w 27. minucie prowadziła już 2-0, a bramkę tym razem zdobył Arturo Lias. Pogoń była bardzo zaskoczona i z każdą kolejną minutą było jej coraz trudniej. Goście zaś robili swoje i do przerwy zasłużenie wygrywali. Druga odsłona doskonale zaczęła się dla zespołu z Grodziska Mazowieckiego, który tuż po zmianie stron złapał kontakt, a piłkę w siatce umieścił Jakub Kołaczek.

Radość beniaminka nie trwała jednak zbyt długo, bowiem Sokół na 3-1 trafił w 48. minucie, a tym razem na listę strzelców wpisał się Kamil Kurowski. W kolejnych minutach oglądaliśmy dość wyrównane starcie. Z czasem jednak to ekipa z Ostródy zaczęła coraz śmielej sobie poczynać na murawie, ale Pogoń skutecznie odpierała jej ataki. Ostatecznie więcej goli w tym meczu nie padło i lepsze humory po końcowym gwizdku mieli goście.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Sokół Ostróda 1-3 (0-2)

0-1 Gian Mendez (1)

0-2 Arturo Lias (27)

1-2 Jakub Kołaczek (46)

1-3 Kamil Kurowski (48)

Pogoń Grodzisk Mazowiecki: Haluch – Zimmer (82. Łoś), Choroś, Zembrowski, Maślanka, Kołaczek, Owczarek, Kalinowski (69. Jaroń), Wrzesiński, Lisowski, Sarmiento

Sokół Ostróda: Staniszewski – Klimek, Dzięcioł, Kurowski, Rugowski (87. Dowgiałło), Skórecki, Lias (79. Słupski), Stępień, Mendez (69. Żyznowski), Flak, Bondarenko

Żółte kartki: Wrzesiński - Dzięcioł, Klimek, Bondarenko, Żyznowski