Piłkarze Siarki Tarnobrzeg w hitowym meczu 3 ligi gr. IV, pokonali ŁKS Probudex Łagów i znacząco przybliżyli się do awansu do eWinner 2 ligi. Emocji nie brakowało, a goście kończyli to spotkanie w dziewięciu.

Mecz od początku był bardzo zacięty, a oba zespoły starały się kreować okazje. Goście starali się wypracować przewagę na murawie, ale popełniali też błędy, które jak się okazały, były bardzo kosztowne w kontekście końcowego wyniku. Siarka Tarnobrzeg przed szansą objęcia prowadzenie stanęła w 18. minucie, bowiem otrzymała rzut karny. Do piłki podszedł Marcin Stefanik, ale jego strzał obronił Paweł Lipiec.

Tarnobrzeżanie nie odpuszczali, a ŁKS Probudex Łagów grał bardzo ostro i od 20. minuty musiał grać w osłabieniu. Piotr Kwaśniewski miał świetną sytuację, ale sfaulował go Krystian Szymocha, któremu arbiter Mateusz Złotnicki z Lublina pokazał bezpośrednią czerwoną kartkę i przy okazji wskazał na "wapno". Do futbolówki tym razem podszedł Ivan Agudo, który nie dał szans Lipcowi i Siarka prowadziła 1-0.

Zespół z województwa świętokrzyskiego za wszelką cenę próbował doprowadzić do wyrównania w kolejnych minutach. ŁKS stwarzał sobie okazje, jednak gra w osłabieniu też robiła swoje. Tarnobrzeżanie byli cierpliwi i w doliczonym czasie gry, podwyższyli na 2-0, a gola zdobył Michał Bierzało, który głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, pokonał Pawła Lipca.

W drugiej odsłonie miejscowi starali się kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń i całkiem nieźle im to wychodziło. ŁKS natomiast za wszelką cenę próbował nawiązać walkę z ekipą miejscowych i uratować wynik. Siarka jednak nie dała się zaskoczyć i dowiozła rezultat do końca. Goście kończyli w dziewięciu, bowiem czerwoną kartkę w 83. minucie ujrzał Serhiy Melinyshyn.

Siarka Tarnobrzeg - ŁKS Probudex Łagów 2-0 (2-0)

1-0 Ivan Agudo (21-rzut karny)

2-0 Michał Bierzało (45)

Siarka Tarnobrzeg: Kowal – Kwaśniewski (90. Bieniarz), Bierzało, Kaliniec (75. Mróz), Adamek, Agudo (90. Jacenko), Zawiślak (75. Paweł Rogala), Tyl, Stefanik, Sulkowski (64. Janeczko), Józefiak

ŁKS Probudex Łagów: Lipiec – Ruiz, Szymocha, Mieliniszin, Cichocki, Imiela, Zachara, Mianowany (79. Słabosz), Mydlarz (60. Seweryn), Chełmecki (60. Waniek), Piotr Rogala (60. Orlik)

Żółte kartki: Bierzało, Kaliniec, Stefanik, Janeczko - Ruiz, Szymocha, Cichocki

Czerwone kartki: Krystian Szymocha (20-faul taktyczny), Serhiy Melinyshyn (83-faul taktyczny)

Sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin)