Sytuacja Siarki Tarnobrzeg jest trudna, ale zespół nie składa broni w walce o ligowy byt. W sobotę podopieczni Dariusza Kantora, na własnym stadionie pokonali Olimpię Elbląg.

Mimo że sytuacja Siarki Tarnobrzeg jest trudna, to beniaminek eWinner 2 ligi nie zamierza się poddawać i w sobotę wykonał ważny krok w stronę utrzymania. Zaczęło się obiecująco, bowiem podopieczni Dariusza Kantora narzucili swoje warunki i stworzyli sobie dwie bardzo dobre sytuacje, a wykańczać próbował je Piotr Kwaśniewski, lecz bez powodzenia. Z czasem mecz się wyrównał, a na murawie niewiele się działo.

Olimpia Elbląg także miała swoje okazje. Najlepszą w końcówce pierwszej odsłony, ale dobrze zachował się w bramce Wojciech Muzyk i do przerwy było 0-0. Nie brakowało jednak kontrowersji, bowiem Siarce wcześniej należał się rzut karny za faul na Piotrze Cichockim. Początek drugiej połowy należał do przyjezdnych, którzy próbowali znaleźć sposób na Muzyka, ale ten dobrze spisywał się między słupkami i wciąż był bezbramkowy remis.

Mecz z czasem się wyrównał, a okazji do strzelenia gola było jak na lekarstwo. Siarka jednak nie odpuszczała i w 83. minucie dopięła swego. Gospodarze wykorzystali błąd w defensywie Olimpii i objęli prowadzenie, a piłkę w siatce umieścił Filip Krempa. Podrażniony zespół z Elbląga postawił wszystko na jedną kartę, ale ostatecznie nie udało mu się doprowadzić do wyrównania i po końcowym gwizdku lepsze humory mieli tarnobrzeżanie.

Siarka Tarnobrzeg - Olimpia Elbląg 1-0 (0-0)

1-0 Filip Krempa (83)

Siarka Tarnobrzeg: Muzyk - Mróz (65. Zawiślak), Tyl, Yatsenko (79. Adamek), Stefanik (79. Noiszewski), Cichoń, Bieniarz (65. Krempa), Cichocki (86. Kaliniec), Bierzało, Woś, Kwaśniewski

Olimpia Elbląg: Witan - Sarnowski, Rajch, Sienkiewicz, Czernis (73. Jóźwicki), Jakubczyk (82. Kazimierowski), Stefaniak, Danilczyk (83. Kozera), Branecki, Piekarski, Stasiak

Żółte kartki: Stefanik, Cichoń, Bierzało - Sarnowski, Branecki

Sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin)