Przy Cichej 6 wystrzeliły szampany. W niedzielny wieczór Ruch Chorzów pokonał u siebie Motor Lublin i przypieczętował awans do Fortuna 1 ligi.

Od początku przeważał Ruch Chorzów, który szybko wypracował sobie przewagę na murawie, a w 5. minucie otrzymał rzut karny, po tym jak w rękę gracza Motoru Lublin trafił Tomasz Foszmańczyk. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Michał Mokrzycki i następnie umieścił ją w siatce.

Goście w kolejnych minutach starali się wyrównać, ale brakowało skuteczności. Podopieczni Jarosława Skrobacza natomiast dostali wiatru w żagle i rozpoczęli poszukiwania trafienia numer dwa. Kibice na nudę nie mogli narzekać. Konkretniejsi tego dnia byli "Niebiescy", którzy w 26. minucie wygrywali 2-0, za sprawą Daniela Szczepana.

Motor dwoił się i troił by przed przerwą jeszcze złapać kontakt, ale brakowało mu skuteczności. Sytuacje stwarzał sobie także Ruch, który w 36. minucie mógł zdobyć trzeciego gola, lecz Foszmańczyk uderzył niecelnie. Emocji nie brakowało, jednak ostatecznie do przerwy więcej trafień nie odnotowano.

Goście nie odpuszczali i tuż po przerwie otrzymali rzut karny, bowiem ręką zagrał Patryk Sikora. Do futbolówki podszedł Rafał Król, ale Jakub Bielecki wyczuł jego intencje. Lublinianie starali się jeszcze nawiązać walkę z Ruchem, ale ten był skuteczniejszy tego dnia i od 67. minuty wygrywał 3-0 po golu Szczepana.

Ruch się nie zatrzymywał, choć Motor też miał swoje sytuacje i cały czas starał się odwrócić losy meczu. O to jednak było trudno, a "Niebiescy" robili to co do nich należało i pewnym krokiem zmierzali w stronę Fortuna 1 ligi. Ostatnie słowo w tym meczu należało do Szczepana, który w 85. minucie ustalił wynik na 4-0.

Ruch Chorzów - Motor Lublin 4-0 (2-0)

1-0 Michał Mokrzyski (7-rzut karny)

2-0 Daniel Szczepan (26)

3-0 Daniel Szczepan (67)

4-0 Daniel Szczepan (85

Ruch Chorzów: Jakub Bielecki - Konrad Kasolik, Rusłan Zubkow, Remigiusz Szywacz - Paweł Żuk, Michał Mokrzycki, Patryk Sikora (84. Piotr Wyroba), Łukasz Janoszka (75. Vanja Marković), Tomasz Foszmańczyk (67. Piotr Stępień), Tomasz Wójtowicz (84. Jakub Malec) - Daniel Szczepan

Motor Lublin: Sebastian Madejski - Filip Wójcik, Bartosz Zbiciak, Arkadiusz Najemski, Kamil Rozmus (46. Paweł Moskwik) - Damian Sędzikowski (86. Cezary Polak), Rafał Król (73. Piotr Ceglarz), Tomasz Kołbon (46. Michał Fidziukiewicz), Tomasz Swędrowski, Adam Ryczkowski (46. Jakub Kosecki) - Maciej Firlej

Żółte kartki: Szczepan, Szywacz - Kołbon, Król, Wójcik, Swędrowski, Firlej

Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz)