Wciąż bez przełamania w eWinner 2 lidze jest Hutnik Kraków. Podopieczni Szymona Szydełki w zaległych derbach, zremisowali z Garbarnią Kraków.

Podrażniony Hutnik Kraków do dzisiejszego starcia przystępował bardzo zmotywowany, a jego celem była wygrana z Garbarnią Kraków. Zaczęło się obiecująco, a podopieczni Szymona Szydełki od początku ruszyli do ataku, jednak było sporo niedokładności. Pierwszą groźną okazję stworzyli sobie jednak goście, a w 7. minucie z rzutu wolnego uderzał Grzegorz Marszalik, ale futbolówka minęła słupek.

Ekipa Macieja Musiała powoli zaczęła się rozkręcać, ale Hutnik także miał swoje szanse. Samo spotkanie nie było zbyt porywającym widowiskiem, a na boisku dominowała walka. Emocji jednak nie brakowało, a w 25. minucie zespół z Nowej Huty objął prowadzenie, a bramkę zdobył Jakub Wilczyński. To widocznie podrażniło przyjezdnych, którzy czym prędzej ruszyli do odrabiania strat.

Garbarnia nie zatrzymywała się i cały czas szukała sposoby by zdobyć gola na 1-1. Hutnik mądrze się jednak bronił, a sporo pracy miał Arkadiusz Leszczyński. Młody bramkarz był tego dnia pewnym punktem zespołu z Nowej Huty. Po zmianie stron nadal atakowali goście, a zespół dowodzony przez Szymona Szydełkę dobrze prezentował się w defensywie.

Popularni "Brązowi" w 58. minucie po raz kolejny zagrozili bramce Hutnika. Wiktor Szywacz wypatrzył Matusza Dudę, ale Leszczyński nie dał się zaskoczyć. Przyjezdni nie poddawali się, a w kolejnych minutach okazję miał m.in. Michał Klec. Garbarnia napierała i w 84. minucie dopięła swego, a gola zdobył Wojciech Słomka. Przyjezdni dostali wiatru w żagle, jednak ostatecznie nie udało im się objąć prowadzenia i mecz zakończył się remisem.

Hutnik Kraków - Garbarnia Kraków 1-1 (1-0)

1-0 Jakub Wilczyński (25)

1-1 Wojciech Słomka (84)

Hutnik Kraków: Leszczyński – Jurkowski (31. Hoyo-Kowalski), Kędziora, Stasz (69. Tetych), Stawarczyk, Zawadzki (59. Kieliś), Świątek, Kitliński (69. Sobala), Drąg, Zmorzyński, Wilczyński (69. Chmiel)

Garbarnia Kraków: Frątczak – Bartków (64. Klec), M. Duda, Morys, Marszalik, Korbecki (77. Kuczera), Banach, Nakrosius (24. Laskoś), Szywacz (77. K. Duda), Purcha (64. Słomka), Feliks

Żółte kartki: Zawadzki, Kitliński, Stawarczyk, Kędziora, Chmiel - Nakrošius, Marszalik, Laskoś, Feliks

Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław)