Hutnik do Krakowa wróci w nienajlepszych nastrojach. Podopieczni Szymona Szydełki musieli uznać wyższość Motoru Lublin, który w drugiej połowie nie miał litości dla nowohucian i zgarnął komplet oczek.

Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem, choć zarówno Motor Lublin jak i Hutnik Kraków mieli swoje okazje. Klarownych okazji było jednak jak na lekarstwo, a na murawie było zdecydowanie więcej walki. Z czasem to jednak podopieczni Marka Saganowskiego zaczęli coraz śmielej sobie poczynać, ale brakowało konkretów. Groźnie było w 26. minucie, bowiem Adam Ryczkowski wypatrzył Sebastiana Raka, jednak ten uderzył nad poprzeczką.

Z czasem lepiej na murawie zaczął prezentować się Motor, a aktywny z przodu był Michał Fidziukiewicz. Napastnik gospodarzy w 33. minucie otrzymał piłkę od Ryczkowskiego i następnie uderzył głową, ale czujny był Bartłomiej Frasik. W końcówce pierwszej połowy oba zespoły próbowały przechylić szalę na swoją korzyść, ale ostateczne do przerwy nie padły żadne bramki.

Druga odsłona zaczęła się wyśmienicie dla Motoru, który w 47. minucie objął prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się popularny "Fidziu", który głową pokonał golkipera Hutnika. Lublinianie dostali wiatru w żagle i po chwili wygrywali już 2-0. Tym razem do siatki trafił Piotr Ceglarz, który popisał się przepięknym uderzeniem zza pola karnego. Ekipie miejscowym nadal jednak było mało.

Podopieczni Marka Saganowskiego nie zatrzymywali się i cały czas przeważali na murawie. Efektem tego była bramka na 3-0, która padła w 61. minucie, a jej autorem był Wojciech Błyszko. Hutnik był bezradny, jednak cały czas próbował zmniejszyć rozmiary porażki. Wynik meczu nie uległ już jednak zmianie i po końcowym gwizdku lepsze humory miał zespół Motoru Lublin.

Motor Lublin - Hutnik Kraków 3-0 (0-0)

1-0 Michał Fidzukiewicz (47)

2-0 Piotr Ceglarz (53)

3-0 Wojciech Błyszko (61)

Motor Lublin: Kiełpin – Kusiński (85. Polak), Błyszko, Wawszczyk, Rozmus, Swędrowski, Rak (46. Sędzikowski), Ceglarz, Ryczkowski (86. Cichocki), Vitinho (68. Wójcik), Fidziukiewicz (73. Firlej)

Hutnik Kraków: Frasik – Tetych (66. Stasz), Kędziora (72. Hoyo-Kowalski), Stawarczyk, Jaklik (66. Zawadzki), Wojcinowicz, Hafez, Świątek, Kitliński (73. Sobala), Drąg (66. Gajda), Zmorzyński

Żółte kartki: Wawszczyk, Błyszko, Wójcik - Drąg, Świątek, Kitliński, Stasz, Gajda

Sędziował: Damian Gawęcki (Kielce)