Ten kto interesuje się piłką niższych lig, ten na pewno doskonale zna historię ekip z Lublina i Krakowa. Te od dobrych kilku tygodni przekonywały komu należy się awans. W sobotę LZPN ten zaszczyt przyznał Motorowi, a dziś zaś do niego dołączył Hutnik.


To nie żart, Hutnik Kraków oficjalnie awansował do 2 ligi, a to oznacza że z 3 ligi gr IV promocję uzyskały dwie drużyny. Decyzję tą podjęła Komisja ds. Nagłych PZPN, rozpatrując wniosek, który postanowił złożyć prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek. Przypomnijmy, obie ekipy w momencie zawieszenia, a następnie zakończenia zmagań, miały na swoim koncie tyle samo punktów.

Zarówno ekipa z Nowej Huty, jak i Motor Lublin od początku starały się udowodnić swoje racje, wobec czego wytworzył się spór. Zdania wielu wobec tej sprawy były mocno podzielone i w pewnym momencie zaczęto myśleć nawet o barażu. Do tego jak wiemy już nie dojdzie, bowiem obaj zainteresowani ostatecznie znaleźli się na drugoligowym szczeblu.

-Myślę, że dzięki tej decyzji zwyciężył przede wszystkim sport i zdrowy rozsądek. Absolutnie nie chcę włączać się w dyskusję i interpretację przepisów Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, który autonomicznie prowadził rozgrywki w grupie IV, III ligi piłkarskiej. Mam nadzieję, że przyjęte rozwiązanie zadowoli wszystkich zainteresowanych, a Motor Lublin i Hutnik Kraków pomyślnie przejdą proces licencyjny i swą obecnością oraz klasą sportową wzmocnią drugoligowe zmagania - skomentował decyzję Komisji ds. Nagłych, szef piłkarskiej centrali.


Foto: Radosław Kuśmierz

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.