Piłkarze Polonii Bytom o tym meczu będą chcieli z pewnością zapomnieć. Aspirujący do awansu do eWinner 2 ligi zespół z województwa śląskiego, uległ na własnym stadionie Warcie Gorzów Wielkopolski, mimo że do przerwy wygrywał 2-0.

Falstart Polonii Bytom na inaugurację piłkarskiej wiosny w 3 lidze gr. III. Podopieczni Kamila Rakoczego w meczu 19. kolejki przegrali z Wartą Gorzów Wielkopolski. Początek spotkania należał do ekipy z województwa śląskiego, która częściej była przy piłce. Bytomianie na prowadzenie wyszli w 27. minucie, a do siatki trafił Krzysztof Hałgas, który nie dał szans Piotrowi Bukowskiemu.

Gospodarze dostali wiatru w żagle i szybko rozpoczęli poszukiwania trafienia numer dwa. To udało się znaleźć w 35. minucie, a tym razem na listę strzelców wpisał się Daniel Iwanek. Warta nie zamierzała tak tego zostawiać i w kolejnych minutach próbowała złapać chociażby kontakt. To się udało tuż przed przerwą. W "szesnastce" niefortunnie interweniował Norbert Radkiewicz, który skierował piłkę do własnej siatki.

Sytuacja ta podziałała bardzo mobilizująco na zespół z Gorzowa Wielkopolskiego, który po przerwie bardzo dobrze prezentował się na murawie. Polonia natomiast skupiła się na grze w defensywie, choć też miała swoje okazje. Warta napierała i w 77. minucie w końcu dopięła swego, a do wyrównania doprowadził Dominik Siwiński. Zapowiadała się więc bardzo ciekawa końcówka spotkania.

Obu ekip nie zadowalał remis, co było widać na murawie. Zarówno jedni jak i drudzy mieli swoje okazje, jednak konkretniejsza była Warta, która w 89. minucie wyszła na prowadzenie, a do siatki trafił Karol Gardzielewicz. Przyjezdnym cały czas jednak było mało. Zespół z Gorzowa Wielkopolskiego po chwili zdobył gola numer cztery, którego autorem był Marcel Kasprzak.

Polonia Bytom - Warta Gorzów Wielkopolski 2-4 (2-0)

1-0 Krzysztof Hałgas (27)

2-0 Daniel Iwanek (35)

2-1 Norbert Radkiewicz (42-samobójcza)

2-2 Dominik Siwiński (77)

2-3 Karol Gardzielewicz (89)

2-4 Marcel Kasprzak (90)