Wólczanka Wólka Pełkińska straciła szansę na utrzymanie w 3 lidze gr. IV. Podopieczni Ryszarda Kuźmy w sobotę przegrali z Unią Tarnów.

Wólczanka Wólka Pełkińska aby przynajmniej do niedzieli przedłużyć szansę na utrzymanie, musiała wygrać z Unią Tarnów. Podopieczni Ryszarda Kuźmy ambitnie podeszli do meczu z wyżej notowanym rywalem, który bardzo chciał wygrać. Popularne "Jaskółki" także liczyły na komplet "oczek", do którego zbliżyły się w 18. minucie, a gola na 1-0 zdobył Viktor Putin.

Podkarpacki zespół ani myślał się poddawać i szybko ruszył do odrabiania strat. Miejscowi dobrze jednak prezentowali się w defensywie, choć Wólczanka była bardzo zawzięta. Piłkarze z Wólki Pełkińskiej w 35. minucie dopięli swego, a piłkę w siatce umieścił Jonathan Longe Diumasumbu. W końcówce oba zespoły miały swoje sytuacje, ale ostatecznie więcej już goli nie padło.

W drugiej odsłonie Wólczanka starała się objąć prowadzenie, ale Unia do dobrze prezentowała się w defensywie, a i też sama coś próbowała zdziałać z przodu. Miejscowi byli konkretniejsi i w 64. minucie objęli prowadzenie, za sprawą Artura Białego. Tarnowianie w kolejnych minutach kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń i dowieźli wynik do końca. Zespół z Wólki Pełkińskiej natomiast po meczu był bardzo smutny, bowiem stracił szansę na utrzymanie w 3 lidze gr. IV.

Unia Tarnów - Wólczanka Wólka Pełkińska 2-1 (1-1)

1-0 Viktor Putin (18)

1-1 Jonathan Longe Diumasumbu (35)

2-1 Artur Biały (64)