Wisła Płock odniosła porażkę w spotkaniu z Pogonią Szczecin. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2-0 dla drużyny ze Szczecina.

Statystycznie pierwsza połowa spotkania należała do drużyny Wisły Płock. Mieli oni większe posiadanie piłki od zespołu Pogoni Szczecin. Stworzyli więcej sytuacji bramkowych, lecz żaden strzał nie był celny. Mimo wszystko wynik spotkania otworzyła drużyna Pogoni.

Bramkę w 39. minucie zdobył Adam Buksa. Wcześniej zawodnicy ze Szczecina nie wykorzystali rzutu karnego. Egzekutorem był Kamil Drygas. Pierwsza część zakończyła się prowadzeniem szczecińskiej ekipy 1-0.

W drugiej połowie gra się wyrównała, lecz znów lekką przewagę w posiadaniu piłki miała Wisła. Zmieniła się jedynie sytuacja w oddanych strzałach. Znów na 7 sytuacji bramkowych zero strzałów padło w światło bramki ze strony drużyny Płocka.

Pogoń pokazał o wiele większą skuteczność od gospodarzy. Trzy minuty po rozpoczęciu zdobyli drugą bramkę dla swojego zespołu. Ponownie dla listę strzelców wpisał się Buksa. Zawodnicy Wisły próbowali dorównać drużynie Pogoni, lecz żaden z ataków nie zagroził bramce przeciwnika. Mecz zakończył się zwycięstwem 2-0 dla Pogoni.

WISŁA PŁOCK - POGOŃ SZCZECIN 0-2 (0-1)

0-1 Adam Buksa (38.)

0-2 Adam Buksa (48.)

Wisła Płock: Dahne - McGing, Uryga, Dźwigała, Gracia, Borysiuk, Varela, Furman, Rasak (60. Stevanović), Merebashvili (75. Ricardinho), Kuświk (58. Zawada).

Pogoń Szczecin: Załuska - Matynia, Fojut (82. Malec), Walukiewicz, Bartkowski, Drygas, Kowalczyk, Kozulj, Majewski (70. Guarrotxena), Buksa (90. Benyamina), Stec.

Żółte Kartki: Merebashvili, Borysiuk - Majewski, Fojut, Kowalczyk, Matynia. Sędzia: Mariusz Złotek. Widzów: 2511.