Piłkarze Pogoni Szczecin w ostatni weekend odpoczywali ze względu na przełożone spotkanie. Tym samym Portowcy mieli trochę czasu, aby przygotować się odpowiednio do rywalizacji z Zagłębiem Lubin. Jak zakłady bukmacherskie prognozują przebieg tego starcia?


Pogoń Szczecin

Portowcy zdecydowanie szybciej zakończyli zmagania w eliminacjach europejskich pucharów, co z pewnością powinno mieć pozytywne przełożenie na wyniki tego zespołu na boiskach Ekstraklasy. Pogoń Szczecin w 2 ostatnich latach kończyła rozgrywki na medalowej pozycji, ale nie ma wątpliwości, że celem tego zespołu na najbliższy sezon jest walka o najwyższe cele. W końcu zapowiadał ją nowy trener tego zespołu już na pierwszej konferencji prasowej.

Pogoń Szczecin w ostatni weekend nie miała ligowych obowiązków, więc nic dziwnego, że Kamil Grosicki mógł balować na plażach słonecznej Ibizy. Portowcy swoje ostatnie spotkanie rozegrali 13 sierpnia, kiedy to ich rywalem była Wisła Płock. Warto również podkreślić, że do tej pory są oni jedynym zespołem, który urwał punkty aktualnemu liderowi tabeli. Wspomniana rywalizacja zakończyła się remisem 2:2. Prawdopodobnie w najbliższej serii gier zadanie tego zespołu będzie o wiele łatwiejsze. Pogoń ma przed sobą domowe starcie z Zagłębiem Lubin i przystąpi do niego po serii 3 kolejnych meczów bez porażki. W obecnej kampanii Portowcy przegrali tylko raz na boiskach Ekstraklasy i mowa tutaj o wyjazdowej rywalizacji ze Śląskiem Wrocław.

Superbet bonus powitalny w tej rywalizacji z pewnością można wykorzystać w ciekawy sposób, ale o tym opowiem dalszej części tekstu. Na początek warto przeanalizować ostatnie mecze bezpośrednie pomiędzy tymi drużynami w Szczecinie. Na ich podstawie łatwo zauważyć, że Pogoń nie pozostawiała większych złudzeń ekipie Miedziowych. Portowcy zwyciężyli w 3 ostatnich rywalizacjach przed własną publicznością z tym rywalem i dodatkowo stracili w nich zaledwie jednego gola.


Pogoń Szczecin - statystyki:

•    Pogoń Szczecin w ostatniej kolejce zremisowała z Wisłą Płock.
•    Portowcy mają na koncie 3 kolejne mecze bez porażki.
•    W 2 ostatnich rywalizacjach z udziałem tego zespołu padł wynik btts.
•    Pogoń Szczecin w każdym meczu ligowym od początku sezonu strzeliła przynajmniej jedną bramkę.
•    Portowcy w obecnej kampanii zachowali tylko jedno czyste konto.

Zagłębie Lubin

W ostatnim czasie mogło się wydawać, że Zagłębie Lubin znajduje się w bardzo dobrej formie, ale dobra dyspozycja tego zespołu zakończyła się domowej rywalizacji z Radomiakiem. Miedziowi przystępowali do tego meczu w roli faworyta, jednak nie potrafili potwierdzić tego na boisku. Tym samym ekipa prowadzona przez Piotra Stokowca przegrała swój pierwszy mecz ligowy od czasu porażki wyjazdowej z Legią Warszawa.

Mimo wszystko sytuacja w ligowej tabeli jest na ten moment całkiem bezpieczna. Zagłębie Lubin ma na koncie 8 wywalczonych punktów po 6 rozegranych spotkaniach i w przypadku zwycięstwa w najbliższej kolejce może wskoczyć nawet na pozycję gwarantującą udział w europejskich pucharach.

Miedziowi od początku tego sezonu rozegrali 3 spotkania wyjazdowe. Pod kątem obstawiania zakładów bukmacherskich, a także ewentualnego wykorzystania Superbet bonusu powitalnego warto zwrócić uwagę, że w żadnym z tych meczów nie było wyniku btts. W 2 poprzednich starciach Zagłębie Lubin zaliczyło zwycięstwa w stosunku 0:1, a wcześniej przegrało z Legią przy Łazienkowskiej.

Jeśli chodzi o mecze wyjazdowe tego zespołu w Szczecinie, to tutaj statystyki nie są najlepsze. Zagłębie ma na koncie 3 kolejne porażki na obiekcie tego rywala, a po raz ostatni wyjechało z województwa zachodniopomorskiego z 3 punktami w 2020 roku.


Zagłębie Lubin – statystyki:

•    Zagłębie Lubin w ostatniej kolejce przegrało na swoim boisku z Radomiakiem.
•    Miedziowi przegrali ostatnie spotkanie wyjazdowe z Pogonią Szczecin.
•    Zagłębie miało serię 3 meczów bez porażki przed meczem z Radomiakiem.
•    Drużyna z Lubina strzeliła przynajmniej jednego gola w 2 ostatnich potyczkach z Pogonią Szczecin.
•    Zagłębie po raz ostatni wygrało na obiekcie Pogoni w 2020 roku.


Superbet bonus powitalny – jak skorzystać?


Na podstawie opinii graczy zakładów bukmacherskich Superbet bonus powitalny to jedna z najlepszych dostępnych opcji na start. W jaki sposób można go wykorzystać? Ciekawe opcje otwierają się w najbliższej rywalizacji na boiskach Ekstraklasy. Jeśli chodzi o kursy główne przed tym spotkaniem, to zdecydowanym faworytem w opinii analityków zakładów bukmacherskich jest Pogoń Szczecin. Portowcy przystąpią do tej rywalizacji wypoczęci, ponieważ w poprzedni weekend nie musieli odbębnić ligowych obowiązków. Szanse tego zespołu na zwycięstwo zwiększa również z pewnością fakt, że zagrają oni na swoim obiekcie.

Pogoń Szczecin od początku tego sezonu nie przegrała żadnego meczu przed własną publicznością. Nawet w rozgrywkach europejskich pucharów Portowcy nie dali się pokonać u siebie. Wiele wskazuje więc na to, że podobny scenariusz będziemy mieli w najbliższym meczu ligowym. Zagłębie Lubin to przeciwnik, na którego bez wątpienia trzeba uważać, ponieważ zwyciężył w 2 ostatnich delegacjach, jednak mimo wszystko statystyki meczów bezpośrednich wyraźnie przemawiają na korzyść ekipy gospodarzy.

Interesującą opcją w tym spotkaniu może być również brak wyniku btts. Co prawda takim rezultatem zakończyło się ostatnie spotkanie pomiędzy tymi drużynami w Szczecine, które miało miejsce 13 lutego, jednak wcześniej w 4 kolejnych meczach było bez bramki z obu stron. Biorąc pod uwagę fakt, że Zagłębie Lubin od początku tego sezonu rozegrało 3 starcia wyjazdowe i w żadnym z nich nie było wyniku btts, wydaje mi się, że jest to całkiem logiczny wybór.

Ciekawą opcją na wykorzystanie superbet bonusu powitalnego może być również zakład specjalny. Taką opcją jest między innymi podpórka na ekipę gospodarzy, a także brak wyniku btts. Proponowany zakład nie jest dostępny u większości z polskich bukmacherów, dlatego też jest to coś, co wyróżnia Superbet na tle konkurencji, a kurs tego zdarzenia wydaje się interesujący, szczególnie jeśli szukasz ciekawych opcji do AKO.

Terminarz rozgrywek Ekstraklasy jest dostępny w tym miejscu!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95


Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.