Piłkarze Wigier Suwałki odnieśli ważne zwycięstwo w eWinner 2 lidze. Podopieczni Dawida Szulczka pokonali u siebie Garbarnię Kraków i wskoczyli do strefy barażowej.

Spotkanie od początku było wyrównane, a oba zespoły starały się kreować okazje bramkowe. Zarówno Wigrom Suwałki jak i Garbarni Kraków marzyło się zwycięstwo, jednak komplet punktów mógł powędrować tylko do jednej ekipy. Pierwsza odsłona nie była porywającym widowiskiem, a przede wszystkim brakowało konkretów. Drużynom jednak nie można było odmówić woli walki i zaangażowania.

Z czasem jednak mocniej przycisnęli podopieczni Dawida Szulczka, którzy częściej byli przy piłce, jednak nie mogli oni znaleźć sposobu na defensywę Garbarni. Mimo kilku niezłych szans, do przerwy bramek nie odnotowano. Po zmianie stron, aktywniejsi byli goście, jednak to Wigry w 52. minucie objęły prowadzenie, a futbolówkę w siatce umieścił Denis Gojko.

W kolejnych minutach oglądaliśmy niezłe zawody, a okazję do zdobycia bramki mieli zarówno jedni jak i drudzy. Brakowało jednak konkretów, a z czasem spotkanie się wyrównało. Garbarnia w końcówce spotkania postawiła wszystko na jedną kartę, lecz nie udało jej się ostatecznie strzelić gola na 1-1, choć blisko było w 87. minucie, ale zaskoczyć się nie dał Hieronim Zoch.

Wigry Suwałki - Garbarnia Kraków 1-0 (0-0)

1-0 Denis Gojko (52)

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Kacper Michalski, Tomasz Lewandowski, Michał Ozga, Patryk Mularczyk (77. Piotr Pierzchała) - Mariusz Rybicki (70. Robert Bartczak), Bartłomiej Babiarz, Łukasz Bogusławski (67. Michał Żebrakowski), Mikołaj Łabojko (77. Bartosz Prętnik), Denis Gojko - Mateusz Sowiński (70. Mikołaj Randak)

Garbarnia Kraków: Dorian Frątczak - Bartłomiej Purcha (77. Jakub Kuczera), Jakub Banach, Mateusz Bartków (86. Mateusz Kardas), Daniel Morys - Wojciech Słomka (65. Grzegorz Marszalik), Mateusz Duda, Wiktor Szywacz, Michal Klec, Bartłomiej Korbecki (46. Kacper Duda) - Michał Feliks (86. Dawid Malik)

Żółte kartki: Michalski, Ozga, Żebrakowski, Gojko - Słomka, Marszalik, M.Duda, Banach

Sędziował: Mateusz Jenda (Warszawa)