Stal Rzeszów wykonała kolejny krok w stronę Fortuna 1 ligi. Podopieczni Daniela Myśliwca w niedzielnym meczu pokonali Sokoła Ostróda, choć zwycięstwo łatwo nie przyszło.

Stal Rzeszów od początku starała się przejąć inicjatywę na murawie i to jej się udało, bowiem częściej była przy piłce. Zbyt wiele jednak z tego nie wynikało, a więcej konkretów było po stronie Sokoła Ostróda, który w 13. minucie zdobył gola na 1-0, a jego autorem był Kamil Wojtyra. Po chwili gospodarze stracili zawodnika, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Łukasz Góra.

Goście bardzo dobrze się prezentowali na murawie. Zawodnicy Sokoła bardzo chcieli sprawić przy Hetmańskiej 69 niespodziankę, ale brakowało skuteczności. W końcówce Stal mocniej przycisnęła, ale wynik do przerwy nie uległ zmianie. Na początku drugiej odsłony, popularne "Żurawie" doprowadziły do wyrównania, a piłkę w siatce umieścił Damian Michalik.

W kolejnych minutach oglądaliśmy bardzo zacięte widowisko, jednak częściej przy piłce była Stal. Podopieczni Daniela Myśliwca nie odpuszczali i w 75. minucie objęli prowadzenie, a do na listę strzelców wpisał się Andreja Prokić. Sokół nie dawał za wygraną. Goście nie zamierzali z Rzeszowa wyjeżdżać z pustymi rękami, jednak bliżej kompletu oczek był lider eWinner 2 ligi.

Sokół się nie poddawał i w 84. minucie dopiął swego, a do wyrównania doprowadził Sebastian Rogala. Radość zespołu z Ostródy nie trwała jednak zbyt długo. Miejscowi po chwili otrzymali rzut karny, a tego na gola zamienił Piotr Głowacki i tym samym zapewnił komplet punktów swojej drużynie.

Stal Rzeszów - Sokół Ostróda 3-2 (0-1)

0-1 Kamil Wojtyra (13)

1-1 Damian Michalik (49)

2-1 Andreja Prokić (75)

2-2 Sebastian Rogala (84)

3-2 Piotr Głowacki (87-rzut karny)

Stal Rzeszów: Kaczorowski – Marczuk, Góra, Wrona, Głowacki, Poczobut, Danielewicz, Wolski, Michalik, Piątek (46. Kuc), Prokić

Sokół Ostróda: Kąkolewski – Klimek, Dowigiałło, Skórecki, Żyznowski (50. Słupski), Mysiorski (76. Rogala), Święty, Stępień (80. Dymerski), Wojtyra, Turek, Dzięcioł