W 86. Derbach Rzeszowa Stal Rzeszów zremisowała z Resovią 1-1 (0-1) to 19. remis tych drużyn w historii spotkań. Mecz ten był rozgrywany w ramach 10. Kolejki o Mistrzostwo 2 ligi. Stal po tej kolejce jest druga, a Resovia czwarta.

W 15. minucie Serhii Krykun wykorzystał okazję do zdobycia bramki. Dostał dobre podanie z głębi boiska. Wygrał pojedynek biegowy ze Sławomirem Szeligą. Ukrainiec uderzył na dalszy słupek i umieścił piłkę w siatce.

W 36. minucie “Pasiaki” mogły wyprowadzić kolejną zabójczą kontrę. Ponownie Krykun wygrał pojedynek biegowy z Szeligą. Tym razem Wiktor Kaczorowski skutecznie interweniował ratując swoją drużynę.

W 43. minucie kąśliwie zza pola karnego uderzał Damian Michalik, nie bez problemów interweniował Wojciech Daniel.

W 50 minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Piłka została zagrana w pole karne. Gdzie najlepiej zachował się Artur Pląskowski. Na 5. metrze napastnik Stali Rzeszów umieścił piłkę w siatce między nogami bramkarza drużyny z Wyspiańskiego.

W 72. minucie bardzo dobrą okazję mieli gospodarze.  Bez sensu zachował się Daniel, który daleko wyszedł z bramki, przeszedł jednego rywala i podał piłkę do najbliższego kolegi. Ten stracił futbolówkę i świetną szansę mieli piłkarze Stali. Strzał z okolic linii środkowej okazał się jednak bardzo nieudany.

Arbiter dzisiejszego spotkania zdecydował się przedłużyc dzisiejsze spotkanie o 8. minut.

STAL RZESZÓW - RESOVIA 1-1 (0-1)

0-1 Serhii Krykun (15.)

1-1 Artur Pląskowski (50.)

Stal Rzeszów: Kaczorowski - Sierant, Cyfert (24. Dominik Chromiński), Kostkowski, Głowacki - Plewka, Szeliga (64. Radosław Sylwestrzak), Reiman, Mozler, Michalik (83. Błażej Szczepanek) - Pląskowski (70. Tomasz Płonka).

Resovia: Daniel - Geniec, Zalepa, Kubowicz, Mikulec - Feret (71. Szymon Hajduk), Domoń, Radulj (65. Daniel Świderski), Kaliniec (58. Grzegorz Płatek), Gancarczyk (58. Adrian Dziubiński) - Krykun.

żółte kartki: Szeliga, Reiman - Krykun, Geniec, Dziubiński sędzia: Albert Różycki (Łódź)  widzów: 4 987