Kotwica Kołobrzeg podtrzymała zwycięską passę i tym razem wywozi trzy punkty z Janikowa. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1, druga zaś to koncertowa gra gości i pewne zwycięstwo w całym spotkaniu 1:4.

Kotwica Kołobrzeg podbudowana zwycięstwem w środowej potyczce z Olimpią Grudziądz przyjechała do Janikowa kontynuować swoją dobrą passę. Unia nie może uznać początku sezonu za udany, w klubie rozpoczęto już proces zmian, które mają wprowadzić poprawę. W czwartek drużynę objął nowy szkoleniowiec - Piotr Klepczarek.

Początek meczu przyniósł sporo niedokładności, Kotwica wybrała się z dwoma kontratakami w pole karne gospodarzy ale najpierw niecelnie uderzał Kamil Bartoś a następnie Dominik Chromiński posłał piłkę nad poprzeczką. Gospodarze odpowiedzieli uderzeniem z rzutu wolnego jednak na posterunku był Oskar Pogorzelec

Doskonałą okazję wypracowali goście w 29. minucie, skrzydłem urwał się Leszek Jagodziński zagrał po ziemi w pole karne do Dawida Cempy, którego w ostatniej chwili uprzedził obrońca.

Końcówka pierwszej odsłony spotkania przyniosła nie lada emocje, najpierw goście wyszli na prowadzenie za sprawą podyktowanego rzutu karnego. Pewnym egzekutorem okazał się Chromiński. Goście zdołali odpowiedzieć tuż przed zejściem do szatni za sprawą trafienia Gracjana Goździka.

Od 57. minuty gospodarze musieli sobie radzić w osłabieniu, bowiem za drugą żółtą kartkę boisko przedwcześnie opuścić musiał Maciej Mysiak. Co gorsze chwilę później goście objęli prowadzenie po bezpośredniej bramce Cempy z rzutu wolnego.

Kotwica wcale nie zwolniła po drugiej bramce, swoją okazję miał wprowadzony po przerwie Grzegorz Goncerz, piłka po jego strzale obiła poprzeczkę. W 82. minucie przenieśliśmy się na drugą stronę boiska, goście wykonywali niebezpieczny rzut wolny pośredni na 5-metrze, ale strzał zablokował Robert Obst

Przed końcem spotkania padła czwarta bramka w tym spotkaniu, pięknym strzałem z 16-metra popisał się Marcin Gawron a wynik spotkaniaa w doliczonym czasie gry ustalił Mateusz Rościszewski.

Unia Janikowo - Kotwica Kołobrzeg 1:4 (1:1)

43' 0:1 Chromiński

45' 1:1 Goździk

58' 1:2 Cempa

87' 1:3 Gawron

90+ 1:4 Rościszewski

Unia Janikowo: Fabiszewski - Urbański, Mysiak, Hulisz, Wachowiak, Krysztopowicz, Zaborowski, Gomez, Kędziora, Goździk, Zagdański

Kotwica Kołobrzeg: Pogorzelec - Kostkowski, Łysiak, Chromiński, Kalupa, Cempa, Kozajda, Bartoś, Jagodziński, Sadzawicki, Obst