Stomil Olsztyn zremisował z Rakowem Częstochowa 1-1 (0-1) w najciekawszym meczu 25. Kolejki Fortuna 1 ligi. Raków przerwał passę 9. kolejnych meczów bez straty punktów.

W 3. minucie piłkarze Rakowa Częstochowa otworzyli wynik spotkania. Miłosz Szczepański dobił uderzenie Patryka Kuna i pokonał bramkarza gospodarzy.

W 29. minucie po ciekawej akcji w środku boiska w wykonaniu zawodników Stomilu Olsztyn. Piłka trafiła do Bartłomieja Niedzieli, który zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta.

W pierwszych 30. minutach zdecydowanie lepiej radził sobie zespół gości. Piłkarze trenera Marka Papszuna dominowali w środkowej części boiska.

W końcówce pierwszej połowy piłkarze Stomilu stworzyli sobie bardzo dobrą okazję do wyrównania. Z rzutu wolnego piłkę posłaną w pole bramkowe próbowali zaatakować olsztynianie. W dużym zamieszaniu poradził sobie Michał Gliwa wybijając piłkę.

Piłkarze Rakowa Częstochowa kontrolowali spotkanie nie dając się zaskoczyć przez Stomil Olsztyn.

W 77. minucie Peter Schwarz dośrodkował z prawej strony boiska z rzutu wolnego. Do piłki doszedł Andrzej Niewulis, ale jego uderzenie głową powędrowało nad bramką Piotra Skiby.

W 78. minucie Grzegorz Lech próbował dośrodkować piłkę po ziemi na piąty metr, ale dobrze w obronie zagrali Częstochowianie.

W 80. minucie z rzutu wolnego z 20 metrów na bezpośrednie uderzenie zdecydował się Grzegorz Lech. Pomocnik gospodarzy uderzył precyzyjnie tuż obok słupka wyrównując stan spotkania. To 7. trafienie tego piłkarza w tym sezonie.

W 88. minucie Maciej Domański uderzył z narożnika pola karnego. Piłka po tym zagraniu wyszła na rzut rożny.

W doliczonym czasie gry żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Mecz zakończył się remisem. To pierwsze takie rozstrzygnięcie w historii spotkań obu drużyn.

0-1 Miłosz Szczepański (3.)

1-1 Grzegorz Lech (80.)

Stomil Olsztyn: Skiba - Bucholc, Kraczunow, Kowalski, Kubáň - Niedziela (54.Maciej Pałaszewski), Jegliński (24. Waldemar Gancarczyk), Głowacki (76. Michał Suchanek), Lech, M. Gancarczyk - Sobczak.

Raków Częstochowa: Gliwa - Petrášek, Niewulis, Kasperkiewicz - Malinowski, Zachara (68. Sebastian Musiolik), Schwarz, Sapała, Szczepański, Kun - Friday Eze (83. Maciej Domański).

żółte kartki: Bucholc, Lech, Niedziela. sędzia: Mariusz Korpalski (Toruń)