Podopieczni Janusza Niedźwiedzia odkupili winy za ostatnią porażkę w najlepszy możliwy sposób. Stal Rzeszów pokonała rezerwy Lecha Poznań 2-0, a gole zdobywali Dominik Chromiński i Grzegorz Goncerz.

Od początku spotkania stroną przeważającą byli piłkarze Stali Rzeszów, jednak w ich atakach nie było konkretów. W 17. minucie groźnie na bramkę Lecha II Poznań uderzał Damian Michalik, ale piłka zahaczyła o nogę jednego z gości.

Rzeszowianie nadal atakowali i dwanaście minut później Artur Pląskowski mógł znaleźć się w bardzo dogodnej okazji, lecz Miłosz Mleczko odważnie wyszedł z bramki i złapał piłkę. Stal szukała premierowego trafienia i znalazła je dopiero przed przerwą, a do siatki trafił Dominik Chromiński.

Otwierające trafienie mogło jednak paść chwile wcześniej, bowiem doskonałe okazje mięli Wojciech Reiman i Mateusz Olejarka. Piłka jednak w pierwszym przypadku wylądowała w rękawicach golkipera Lecha, a w drugim wylądowała na słupku.

Druga połowa dla rzeszowian rozpoczęła się wyśmienicie, bowiem w 48. minucie Tymoteusz Klupś chciał wymusić rzut karny, wobec czego otrzymał żółtą kartkę. Biorąc pod uwagę że było to jego drugie żółtko w meczu to goście kończyli w dziesiątkę.

Podopieczni Janusza Niedźwiedzia doskonale to wykorzystali i w 61. minucie prowadzenie podwyższył Grzegorz Goncerz. Kolejorz starał się jeszcze nawiązać walkę, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło i trzy punkty zostały przy ulicy Hetmańskiej 69.

Stal Rzeszów - Lech II Poznań 2-0 (1-0)

1-0 Dominik Chromiński (44)

2-0 Grzegorz Goncerz (61)

Stal Rzeszów: Kaczorowski – Głowacki, Szeliga, Kostkowski, Sierant, Michalik (40. Chromiński), Ligienza (57. Goncerz), Reiman, Olejarka (69. Kądziołka), Mozler (63. Cyfert), Pląskowski

Lech II Poznań: Mleczko – Wojtkowiak, Dejewski, Pleśnierowicz (87. Bartkowiak), Skrzypczak, Marchwiński, Kamiński (78. Karbownik), Smajdor, Kryg (67. Tupaj), Szymczak (83. Janiak), Klupś

Żółte kartki: Olejarka - Klupś

Czerwona kartka: Tymoteusz Klupś (48-druga żółta)

Sędziował: Marcin Szrek (Kielce)