Rzeszowianie z przytupem weszli na drugoligowe boiska. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia bez problemów pokonali Legionovię Legionowo, a dwa razy do siatki trafił Artur Pląskowski.

Od początku spotkania Stal Rzeszów chciała zdobyć przewagę, co jej się udało i przy okazji błyskawicznie zdobyła bramkę. Błąd w obronie Legionovii Legionowo wykorzystał Damian Kostkowski i Stal od 5. minuty prowadziła 1-0. Gościom taki stan rzeczy się nie spodobał i szybko ruszyli do odrabiania strat.

Najpierw przed wyborną szansą stanął Eryk Więdłocha, a po chwili na bramkę uderzał Luka Jankovic. Piłkarze Marcina Sasala nie zatrzymywali się i nadal napierali, chcąc doprowadzić do wyrównania. W 22. minucie doskonałą okazję miał Daniel Choroś, lecz Wiktor Kaczorowski wykazał się udaną interwencją.

Po chwili do wyrównania mógł doprowadzić Eryk Więdłocha, ale z jego uderzeniem poradził sobie golkiper Stali Rzeszów. Miejscowi dobrze grali w obronie i z powodzeniem odpierali ataki Legionovii Legionowo. 22-letni pomocnik niedługo po tym ponownie znalazł się w doskonałej sytuacji.

Drugą połowę od niemrawych ataków rozpoczęli goście, lecz zaraz po tym do głosu doszli Stalowcy, a konkretnie Artur Pląskowski, który w zamieszaniu podbramkowym pokonał Jakuba Stefaniaka. Piłkarze Marcina Sasala postawili wszystko na jedną kartę, jednak Stal ich skarciła i po chwili napastnik miejscowych ponownie trafił do siatki.

Legionovia była rozgrzana do czerwoności i w 60. minucie rozmiary porażki zmniejszył Jonatan Straus popisując się wspaniałym trafieniem. Niedługo po tej akcji goście mogli zdobyć kontaktową bramkę, jednak Arkadiusz Gajewski uderzał niecelnie.

Stal nie była dłużna i najpierw Wojciech Reiman podawał do Damiana Sieranta, a po chwili pomocnik gospodarzy uderzał z rzutu wolnego. W końcówce obie drużyny próbowały zmienić rezultat meczu, jednak ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1 dla rzeszowian.

Stal Rzeszów - Legionovia Legionowo 3-1 (1-0)

1-0 Damian Kostkowski (5)

2-0 Artur Pląskowski (49)

3-0 Artur Pląskowski (55)

3-1 Jonatan Straus (60)

Stal Rzeszów: Kaczorowski – Głowacki, Szeliga (69. Sylwestrzak), Kostkowski, Mozler, Sierant, Reiman, Olejarka (79. Kądziołka), Ligienza (63. Płonka), Michalik (77. Nawrot), Pląskowski

Legionovia Legionowo: Stefaniak – Zembrowski, Straus, Zaklika (59. Wawrzynowicz), Imiela (50. Małek), Więdłocha, Podliński (59. Gajewski), Koziara, Janković, Będzieszak (80. Gołaszewski), Choroś

Żółte kartki: Będzieszak, Straus