Kibice Ruchu Chorzów z pewnością nie mogą narzekać na nudę. Dziś beniaminek eWinner 2 ligi ogłosił, że trenerem popularnych "Niebieskich" przestał być Łukasz Bereta. Ponadto nową umowę z klubem podpisał Marcin Kowalski.


Czwartek był bardzo gorącym dniem w Ruchu Chorzów. Klub poinformował, że opuszcza go Łukasz Bereta, który wprowadził "Niebieskich" do eWinner 2 ligi. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, nie udało się porozumieć z trenerem w kwestii nowej umowy. Osiągnięto porozumienie w zakresie finansowym oraz długości kontraktu, natomiast nie udało się porozumieć w kwestii zapisu o okresie wypowiedzenia, identycznego jak w obecnej, obowiązującej do końca czerwca umowie.

Bereta objął drużynę Ruchu 18 czerwca 2019 roku, w najtrudniejszym momencie w długiej historii klubu, tuż po spadku do 3 ligi gr. III. W roli trenera poprowadził „Niebieskich” łącznie w 63. spotkaniach notując w nich 44 zwycięstwa, 11 remisów i 8 porażek, a zwieńczeniem jego dwuletniej pracy z zespołem był awans do eWinner 2 ligi. To jednak nie koniec informacji z Cichej 6. Jak poinformował klub, nową umowę podpisał Marcin Kowalski. Ta obowiązywać będzie do 30 czerwca 2023 roku.


Foto: Radosław Kuśmierz

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.