Sponsorująca Bytovię Bytów firma Drutex w poniedziałek wydała oświadczenie, w który poinformowała o wypowiedzeniu umowy sponsoringowej. Możliwe, że Bytovia kolejny sezon rozgrywek rozpocznie w 4 lidze.

Jak przyznał prezes klubu Pan Janusz Wilczkowski, sytuacja nie jest ciekawa. Na grę w pierwszej lidze potrzeba ok. 3 mln złotych rocznie. Wkład miasta w tę pulę to zaledwie 200 tys. złotych. Znalezienie sponsorów, którzy uzupełnili by ten budżet w tak krótkim czasie jest wręcz niemożliwe.

O godzinie 17:00 ma odbyć się spotkanie zarządu klubu, którego tematem ma być jego przyszłosć. W najbardziej pesymistycznej wersji Bytovia ropocznie rozgrywki w 4 lidze, a drużyna rezerw zostanie rozwiązana.

Decyzcja Drutexu wydaje się być ostateczna. Nie wycofują się oni jednak całkowicie z Bytowskiej piłki. Firma nadal, jednak w zmienionej formule, będzie wspierać rozwój młodzieży.

kairo

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.