Piłkarze Stali Rzeszów bez większych problemów zameldowali się w kolejnej rundzie Fortuna Pucharu Polski. Podopieczni Daniela Myśliwca pokonali na własnym obiekcie Bytovię Bytów.

Od początku stroną przeważającą była Stal Rzeszów, która bardzo szybko rozpoczęła poszukiwania otwierającego trafienia. Bytovia Bytów starała się natomiast bronić i całkiem nieźle jej to wychodziło. Podopieczni Daniela Myśliwca nie zatrzymywali i cały czas szturmowali bramkę przyjezdnych, aż w końcu dopięli swego. Miało to miejsce konkretnie w 25. minucie, a do siatki trafił Damian Michalik.

Nie minęła, a Stal po raz drugi cieszyła się z bramki, a tym razem Bartosza Rynglewskiego pokonał Andreja Prokić, który wykorzystał podanie Patryka Małeckiego. Rzeszowianie nie zatrzymywali się i cały czas przeważali. Okazję miał m.in. Bartosz Snopczyński, ale lepszy okazał się bramkarz Bytovii. Niedługo po tym faulowany w polu karnym był Damian Michalik i arbiter podyktował rzut karny, a tego po chwili wykorzystał Piotr Głowacki.

Popularne "Żurawie" nie zatrzymywały się i w 44. minucie było już 4-0, a tym razem na listę listę strzelców wpisał się Michalik, dla którego było to drugiej trafienie tego dnia. W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie i nadal to Stal była stroną przeważającą. Bardzo dobre okazje do zdobycia gola miał m.in. Dawid Olejarka, jednak nie potrafił on znaleźć sposobu na golkipera Bytovii.

Zespół z Bytowa nie dawał za wygraną i chciał przy Hetmańskiej 69 zdobyć przynajmniej gola i to mu się udało. Bardzo dobrze w 80. minucie zachował się Volodymyr Kaydrovych, który zachował zimną krew i pokonał Wiktora Kaczorowskiego. Więcej bramek tego dnia już nie padło i Stal po końcowym gwizdku cieszyła się z awansu do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski.

Stal Rzeszów - Bytovia Bytów 4-1 (4-0)

1-0 Damian Michalik (25)

2-0 Andreja Prokić (26)

3-0 Piotr Głowacki (42-rzut karny)

4-0 Damian Michalik (44)

4-1 Volodymyr Kaydrovych (80)

Stal Rzeszów: Kaczorowski – Marczuk, Oleksy, Góra, Głowacki, Poczobut (61. Kotwica), Olejarka, Danielewicz (46. Szczypek), Małecki (46. Wolski), Michalik (46. Maciejewski), Prokić (33. Snopczyński)

Bytovia Bytów: Ryngwelski – Hinc, Błaszkowski, Kaydrovych, Barra, Wolski, Wdowiak, Nazarko (66. Tochman), Szultka (70. Wolski), Chojnacki (46. Lejk), Kropidłowski (61. Szultka)