O dużym niedosycie mogą mówić Niebiescy po meczu ze Stalówką, bowiem mogli przechylić szalę na swoją korzyść w samej końcówce meczu. Idealnej okazji nie wykorzystał Tomasz Foszmańczyk.

Piłkarze Ruchu Chorzów bardzo szybko chcieli stworzyć sobie przewagę w meczu ze Stalą Stalowa Wola i już w 4. minucie Mateusz Idzik wszedł w pole karne, lecz defensywa gości wybiła piłkę. 120 sekund później swojej okazji spróbował Tomasz Foszmańczyk, ale wynik nie uległ zmianie.

Po chwili było już 0-1, a z gola cieszył się Robert Dadok, który pokonał Dawida Smuga. Dłużni nie chcieli być chorzowianie jednak strzał byłego zawodnika Stali, Michała Mokrzyckiego nie wylądował w bramce. Przyjezdni mieli dwie dobre sytuacje do zdobycia gola, ale piłka mijała bramkę.

W 22. minucie miejscowi mogli doprowadzić do wyrównania, a jeden z zawodników Ruchu otrzymał futbolówkę, ale nie zdołał jej umieścić w siatce. Niebiescy napierali i w końcu się doczekali, strzelając bramkę w 35. minucie autorstwa Mateusza Lechowicza. Gol podrażnił Stalówkę, jednak jeden z jej piłkarzy pomylił się przy strzale.

Ruch jeszcze w końcówce pierwszej odsłony stworzył sobie niezłą akcję, ale zabrakło wykończenia. Drugą połowę nieźle rozpoczęli gospodarze, a Idzik źle uderzył piłkę. Przyjezdni mieli dwie wyborne sytuacje na zdobycie bramki, ale pierwszy strzał minął bramkę, zaś drugi ugrzęzł na poprzeczce.

Końcówka meczu należała do Ruchu i najpierw 81. minucie aktywny tego dnia Idzik spróbował uderzać z przewrotki, lecz piłka przeleciała obok bramki. Chorzowską publiczność ucieszyć mógł rzutem na taśmę Foszmańczyk, ale zawodnik gospodarzy przestrzelił.

Ruch Chorzów - Stal Stalowa Wola 1-1 (1-1)

0-1 Robert Dadok (8)

1-1 Mateusz Lechowicz (35)

Ruch Chorzów: Smug - Lechowicz, Budek (64 .Walski), Wiech, Bartolewski - Zieliński (64. Mandrysz), Mokrzycki (77. Duriska), Kulejewski, Foszmańczyk, Podgórski - Idzik

Stal Stalowa Wola: Kalinowski - Waszkiewicz, Jarosz, Janiszewski, Sobotka - Jopek, Pietras, Mroziński, Dziubiński, Trąbka (64. Mistrzyk) - Dadok (86. Łętocha)

Żółte kartki: Lechowicz, Idzik, Wiech - Dziubiński, Waszkiewicz

Sędziował: Tomasz Białek (Drezdenko)