Pewnym zwycięstwem Ruchu Chorzów zakończyło się spotkanie z GKS-em Bełchatów. Do przerwy chorzowianie prowadzili 3:0 po trafieniach Mokrzyckiego, Foszmańczyka i Szkatuły. Po przerwie czwartą bramkę zdobył Siwek.

Ruch Chorzów podbudowany wyjazdowym zwycięstwem z Motorem Lublin podejmował u siebie GKS Bełchatów, który przełamał się w domowym meczu ze Zniczem Pruszków. Chorzowianie z pewnością chcieli by rozpocząć budować passę wygranych meczów.

Spotkanie rozpoczęło się od dobrej okazji chorzowian, w 6. minucie sam na sam z bramkarzem wyszedł Tomasz Wojtowicz, ale jego strzał z ostrego kąta dobrze wybronił Kewin Komar. W 15. minucie w szeregi gospodarzy wdarła się niefrasobliwość, stracona piłka w środku pola i błyskawiczna kontra gości zakończona skuteczną interwencją Jakuba Bieleckiego

Od tego momentu Ruch wziął się do pracy - w 21. minucie faulowany w polu karnym był Daniel Szczepan, a do piłki ustawionej na 11-metrze podszedł Michał Mokrzycki, który pewnym strzałem dał prowadzenie w meczu. W 38. minucie było już 2:0, ze skrzydła do środka pola zbiegł Tomasz Foszmańczyk i pewnym uderzeniem przy słupku podwyższył prowadzenie. Niespełna cztery minuty później było już 3:0, kolejny raz uderzał Foszmańczyk, ale niezbyt udanie, na szczęście dobitka Przemysława Szkatuły znalazła drogę do bramki gości.

Na przerwę gospodarze schodzili z trzy bramkowym prowadzeniem, goście byli zupełnie bezradni i pogubieni na boisku natomiast gospodarze chcieli więcej.

Druga połowa przyniosła nam delikatne ożywienie po stronie bełchatowian, gra na chwilę przeniosła się do środkowej części boiska lecz nie na długo bo Ruch wrócił do natarcia na bramkę Komara. Efektem tego była czwarta bramka w 81. minucie autorstwa Jakuba Siwka, który zdecydował się na uderzenie z 20 metrów a piłka po jego strzale wylądowała w samym okienku bramki gości.

Ruch Chorzów - GKS Bełchatów 4:0 (3:0)

22' 1:0 Mokrzycki

38' 2:0 Foszmańczyk

42' 3:0 Szkatuła

81' 4:0 Siwek

Ruch Chorzów: Bielecki – Kasolik, Nawrocki, Kulejewski, Wójtowicz, Mokrzycki, Neugebauer, Szkatuła, Foszmańczyk, Janoszka, Szczepan

GKS Bełchatów: Komar – M. Gancarczyk, Klabnik, Dobosz, Szymorek, Warnecki, Graczyk, W.Gancarczyk, Golański, Sołtysiński, Flaszka

Kartki:  Gancarczyk