Piłkarze Ruchu Chorzów wysoko zwyciężyli z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 4:1. W szeregach gospodarzy na listę strzelców wpisywali się Mokrzycki, Janoszka i dwukrotnie Szczepan, dla gości jedyną bramkę zdobył Apolinarski.

Ruch Chorzów już w pierwszej minucie spotkania miał dobrą okazję do objęcia prowadzenie, jednak strzał Szczepana obił słupek bramki strzeżonej przez Mirusa. Dość niespodziewanie to goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie, w 10. minucie świetnie w polu karnym odnalazł się Apolinarski, który skutecznie wykończył akcję swojego zespołu i dał prowadzenie przyjezdnym.

W 20. minucie starcia, piłka wylądowała w bramce Pogoni, lecz sędzia dopatrzył się faulu jednego z zawodników gospodarzy. Zdecydowanie brakowało skuteczności gospodarzom w pierwszej połowie, w 38. minucie napastnik Ruchu w sytuacji sam na sam trafił tylko w słupek. Tuż przed przerwą Mokrzycki wyrównał stan rywalizacji, wykorzystując dośrodkowanie Foszmańczyka.

Początek drugiej odsłony, przyniósł dwa mocne uderzenia miejscowych po których interweniować musiał Mirus, aż w końcu musiał skapitulować w 53. minucie po precyzyjnym wykończeniu akcji przez Janoszkę.

Ruch ani myślał się zatrzymywać, raz po raz nacierał na bramkę gości, efektem było kolejne trafienie, tym razem na listę strzelców wpisał się Szczepan umieszczając piłkę głową. Cztery minuty później ten sam zawodnik ponownie trafił do siatki i już było po meczu.

Ruch Chorzów - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 4:1 (1:1)

10' 1:0 Apolinarski

45' 1:1 Mokrzycki

53' 2:1 Janoszka

75' 3:1 Szczepan

79' 4:1 Szczepan

Ruch Chorzów: Bielecki – Kasolik (72. Kulejewski), Sikora, Szywacz – Żuk, Mokrzycki, Marković (61. Wyroba), Malec (61. Wójtowicz) – Foszmańczyk (72. Żagiel), Janoszka (85. Bąk) – Szczepan.

Rezerwowi: Osobiński, Będzieszak, Kulejewski, Szkatuła, Wójtowicz, Wyroba, Żagiel, Bąk, Stępień.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki: Mirus – Sławek, Łoś, Zembrowski, Theus (90. Zimmer), Pawłowski (72. Choroś), Kołaczek, Apolinarski (78. Sacharuk), Lisowski (72. Bortniczuk), Wrzesiński (78. Kalinowski), Jean Franco.

Rezerwowi: Haluch, Sacharuk, Szymański, Urbański, Bortniczuk, Zimmer, Łukaszczyk, Kalinowski, Choroś.