Wczoraj świat obiegły informacje o tym, że na walkę z koronawirusem Robert Lewandowski przekazał 1 mln euro. Nie tylko on pomaga. Zobaczcie ile pieniędzy na walkę z COVID-19 przekazali inni piłkarze i kluby sportowe.

Gest Roberta Lewandowskiego na pewno jest godny podziwu. Piłkarz wprawdzie zarabia bardzo dużo, ale przekazanie 1 mln euro musi budzić szacunek. Zobaczcie, ile pieniędzy na walkę z koronawirusem przekazali inni.

Widzew Łódź - 24 tys. euro (110 tys. zł)

110 tys. zł na 110 lat Widzewa. Taką akcję prowadzą obecnie kibice Widzewa Łódź. Już udało im się zebrać ponad 70 tys. zł i zbierają nadal. Pieniądze przekażą polskiej służbie zdrowia na walkę ze skutkami koronawirusa.

Sadio Mane - 45 tys. euro (200 tys. zł)

Senegalczyk postanowił zasilić kwotą 45 tys. euro komitet walki z koronawirusem w swoim kraju. W poprzednich latach ufundował on budowę szkoły i szpitala w rodzinnym miasteczku, a każdej rodzinie zapewnia 70 euro miesięcznie oraz darmowe ubrania dla wszystkich dzieci w wiosce.

Paul Pogba - 54 tys. euro (250 tys. zł)

Paul Pogba, pomocnik Manchesteru United, świętował niedawno swoje 27. urodziny. Z tej okazji urządził zbiórkę wśród swoich fanów. On sam wyłoży drugie tyle - łącznie więc na walkę z koronawirusem przekaże 54 tys. zł.

Jakub Błaszczykowski - 87 tys euro (400 tys. zł)

Przed nami jeden z najważniejszych sprawdzianów z empatii oraz odpowiedzialności. Kuba Błaszczykowski wraz z Fundacją Ludzki Gest postanawiają przeznaczyć na walkę z pandemią koronawirusa kwotę w wysokości 400 000 złotych (ok. 88 tys. euro)

Romelu Lukaku - 100 tys. euro (460 tys. zł)

Belgijski napastnik Interu Mediolan przekazał równowartość blisko pół miliona złotych szpitalowi San Raffaele w Mediolanie. Sytuacja we Włoszech jest bardzo trudna, zakażonych karonawirusem jest blisko 60 tys. ludzi.

Leonardo Bonucci - 120 tys. euro (550 tys. zł)

Włoski obrońca, obecnie reprezentant Juventusu Turyn, na walkę z koronawirusem przekazał 120 tys. euro. Pieniądze wpłacił na konto kompleksu szpitalnego w Turynie, który ma za te pieniądze zakupić sprzęt na OIOM.

Zlatan Ibrahimovic - 300 tys. euro (1,4 mln zł)

Szwedzki napastnik, obecnie zawodnik AC Milan, przekazał na walkę z koronawirusem prawie 1,5 mln złotych.

- Włochy zawsze dawały mi bardzo wiele. Ja, w tym dramatycznym czasie, krajowi, który kocham, chcę coś oddać. Wraz z ludźmi, którzy ze mną współpracują, zainicjowaliśmy zbiórkę pieniędzy na rzecz włoskich szpitali - napisał Zlatan Ibrahimović w mediach społecznościowych.

AS Roma - 500 tys. euro (2,3 mln zł)

Fundacja AS Roma na rzecz walki z koronawirusem zebrała pół miliona euro. Pieniądze te zostały przekazane okolicznym szpitalom. Dodatkowo klub przekazał włoskiej służbie zdrowia tysiące maseczek, rękawiczek ochronnych i butelek z żelem do dezynfekcji.

Fiorentina - 500 tys. euro (2,3 ml zł)

Piłkarze włoskiej Fiorentiny przebywają obecnie na kwarantannie. To jednak nie przeszkodziło im w przeprowadzeniu wirtualnej zbiórki. Zebrali pół miliona euro.

Robert Lewandowski - 1 mln euro (4,6 mln zł)

Tak jak pisaliśmy wyżej - Robert i Anna Lewandowscy przekazali na walkę z koronawirusem okrągły milion euro. To blisko 5 mln polskich złotych.

Reprezentacja Niemiec - 2,5 mln euro (11,5 mln zł)

Reprezentacja Niemiec także włączyła się w walkę z koronawirusem. Akcję zapoczątkował Manuel Neuer, kapitan reprezentacji. Łącznie zebrano 2,5 mln euro, czyli blisko 12 mln zł.

Bayer Monachium - 3 mln euro (14 mln zł)

Piłkarze Bayernu Monachium na walkę z koronawirusem zebrali już ponad 3 mln euro. I cały czas zbierają. Akcję zapoczątkowali Leon Goretzka i Joshua Kimmich, którzy na ten szczytny cel przekazali po pól miliona euro. Do akcji dołączył ostatnio też Niko Kovać, były trener Bayernu. Nie ujawniono jaką kwotę przekazał, ale domyślać możemy się, że niemałą.

FIFA - 10 mln dolarów (42 mln zł)

Fifa, czyli czyli Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej na walkę z koronawirusem zdecydowała się przekazać aż 10 milionów dolarów (ponad 42 mln zł). Pieniądze zostały przekazane na rzecz WHO (Światowa Organizacja Zdrowia).

To oczywiście nie wszyscy, którzy pomagają. W samej tylko Polsce mnóstwo klubów piłkarskich, organizacji kibicowskich i samych zawodników zbiera pieniądze. Łącznie może to dać naprawdę niezłą sumę, która - miejmy nadzieję - pomoże szpitalom leczyć zakażonych wirusem COVID-19.

Mnóstwo ludzi ze świata sportu pomaga także w inny sposób - Cristiano Ronaldo, Gary Neville czy Ryan Giggs udostępnili swoje hotele dla chorych na koronawirusa.

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.