- Robert Lewandowski, 35-letni napastnik reprezentacji Polski i FC Barcelony, znów udowadnia swoją wartość na piłkarskich boiskach Hiszpanii - pisze hiszpański dziennik Mundo Deportivo. Polski piłkarz walczy o drugą z rzędu koronę króla strzelców La Liga.

Jak informuje hiszpański dziennik Mundo Deportivo, Robert Lewandowski znajduje się zaledwie trzy gole za Jude'em Bellinghamem w walce o tytuł króla strzelców, dzięki swojemu ostatniemu trafieniu przeciwko Atlético Madryt, w meczu, po którym został wybrany MVP.

- Ostatnie sezony pokazały, że nawet w obliczu trudności, polski napastnik potrafi wrócić do formy, której pozazdrościć mogą mu najlepsi strzelcy na świecie. W obecnej kampanii La Liga jest bardziej wyrównana niż kiedykolwiek, a Lewandowski z każdym meczem zbliża się do swojej najlepszej dyspozycji, co czyni go kluczową postacią w drużynie prowadzonej przez Xaviego - czytamy w Mundo Deportivo.

Robert Lewandowski ma szansę po raz drugi z rzędu sięgnąć po Trofeo Pichichi, czyli nagrodę wręczaną królowi strzelców hiszpańskiej La Liga.

Klucz do sukcesu FC Barcelony

Robert Lewandowski nie tylko strzela gole, ale również asystuje, co czyni go najbardziej efektywnym piłkarzem La Liga pod względem udziału w bramkach - łącznie 20 (13 goli i 7 asystencji). Wspomniane Mundo Deportivo podkreśla jego wszechstronność i wpływ na drużynę, szczególnie na młodszych graczy takich jak Gavi, dla których polski napastnik jest prawdziwym wzorem do naśladowania.

- Znaczący wkład w grę, zarówno pod względem goli, jak i asyst, sprawia, że jest on "nieocenionym skarbem dla Barcelony" - przekonuje Joan Poqui z Munto Deportivo.

Z 13 bramkami i 7 asystami na swoim koncie w aktualnej kampanii Robert Lewandowski zbliżył się do czołówki w klasyfikacji strzelców La Liga.

Rekordy Roberta Lewandowskiego

Niewątpliwie, zdobycie kolejnego Trofeo Pichichi przez Roberta Lewandowskiego jest bardzo realne. Mundo Deportivo przypomina, że polski zawodnik przekroczył już osiągnięcia innych legendarnych strzelców Barcelony, takich jak Gary Lineker, z którym Robert Lewandowski jest często porównywany ze względu na imponującą skuteczność.

Co więcej, w kontekście globalnym, choć Lewandowski może nie być faworytem w tegorocznej rywalizacji o Złotego Buta, jego obecna forma i determinacja w walce o kolejne trofea pozostają niewzruszone. Dzięki jego talentowi, Barcelonie udało się zachować konkurencyjność w La Liga, mimo ogólnie trudnego sezonu dla zespołu.

Robert Lewandowski nadal zachwyca na piłkarskich boiskach, będąc nie tylko kandydatem do zdobycia tytułu króla strzelców La Liga, ale także będąc kluczowym zawodnikiem FC Barcelony. 

Jego wpływ na drużynę i jej młodszych graczy jest nie do przecenienia, a jego rola w osiągnięciach zespołu jest nie do podważenia. Choć w Polsce często krytykujemy i nie doceniamy Roberta Lewandowskiego - jego historia nadal się pisze. W dalszym ciągu można mówić o nim jak o jednym z najlepszych piłkarzy na świecie.

fot. fcbarcelona.com

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.