Drugi garnitur Zagłębia Lubin był dziś bezlitosny dla rywala. Podopieczni Jarosława Krzyżanowskiego rozbili Wartę Gorzów Wielkopolski, której strzelili aż pięć goli.

Drugi zespół Zagłębia Lubin bardzo szybko wypracował sobie w tym meczu przewagę. Popularni "Miedziowi" od początku napierali, a Warta Gorzów Wielkopolski skupiła się na grze w defensywie. Miejscowi jednak robili swoje i już w 14. minucie objęli prowadzenie, a do siatki trafił Bartłomiej Kłudka. Podopiecznym Jarosława Krzyżanowskiego było jednak mało i w kolejnych minutach ekipa z Lubina nadal przeważała.

Gorzowianie natomiast próbowali się przeciwstawić miejscowym, ale wychodziło to średnio. Zagłębie gola na 2-0 zdobyło w 30. minucie, a jego autorem był Patryk Kusztal z rzutu karnego. Gospodarze nie zatrzymywali się i w pierwszej połowie stworzyli sobie jeszcze kilka niezłych okazji, lecz żadna z nich nie znalazła drogi do siatki. Co się jednak odwlecze to nie uciecze i tuż po zmianie stron, zespół z Lubina po raz trzeci cieszył się z bramki, a padła ona po strzale Daniela Dudzińskiego.

"Miedziowi" byli w gazie i nadal przeważali, co zwiastowało kolejne trafienia dla nich. Zagłębie w 55. minucie prowadziło już 4-0, a tym razem bramkarza Warty pokonał Tomasz Pieńko, Ekipa z Gorzowa Wielkopolskiego próbowała postawić się miejscowym i zdobyć chociaż honorowego gola. Ostatecznie jednak odnotowano jeszcze jedną bramkę, a ta padła łupem Rafała Adamskiego.

Zagłębie II Lubin - Warta Gorzów Wielkopolski 5-0 (2-0)

1-0 Bartłomiej Kłudka (14)

2-0 Patryk Kusztal (30-rzut karny)

3-0 Daniel Dudziński (50)

4-0 Tomasz Pieńko (55)

5-0 Rafał Adamski (87)