Drugoligowcy rozpoczęli dziś zmagania o mistrzostwo tej klasy rozgrywkowej. Mecz inaugurujący rundę wiosenną przyniósł dużo emocji. Po końcowym gwizdku lepsze humory były u gospodarzy.

Mecz mógł doskonale rozpocząć się dla rezerw Lecha Poznań, które już w 3. minucie miały wyborną okazję do otwarcia wyniku. Jakub Karbownik zagrywał do Jakuba Niewiadomskiego, a ten nie dał rady oddać strzału. Stal Rzeszów szybko odpowiedziała, ale futbolówka po "główce" Grzegorza Goncerza minęła bramkę.

Nie minęła chwila, a piłka znalazła się w siatce. Najpierw obronę rywali rozpracował duet Wojciech Reiman-Sławomir Szeliga, a następnie do siatki trafił Krystian Pieczara. Wielka radość nastała w obozie gości, ale Lech ruszył do odrabiania strat. Obie drużyny miały swoje okazje, jednak wynik nie zmieniał się.

Podopieczni Janusza Niedźwiedzia mogli podwyższyć prowadzenie tuż przed przerwą, ale dogodną szansę zmarnował Damian Michalik. Pomocnik zamiast uderzać do bramki, to obił jednego z piłkarzy Kolejorza. Jak wiadomo, niewykorzystane sytuacje się mszczą i tuż po przerwie było 1-1. Michał Skóraś zagrywał do Huberta Sobola, a ten dopełnił formalności.

Radość miejscowych mogła być być bardzo krótka, bowiem Stal błyskawicznie zaczęła i równie szybko mogła odzyskać prowadzenie. Piotr Głowacki mógł okazać się kolejnym zdobywcą gola, jednak piłka ostatecznie zatrzymała się na słupku.

Wynik cały czas był sprawą otwartą, a obie drużyny miały swoje okazje. Rzeszowianie próbowali wszelkich sposobów na pokonanie Miłosza Mleczko, jednak bezskutecznie. Przyjezdni popełniali też błędy, a jeden z nich kosztował utratę bramki. Miało to miejsce w 86. minucie, gdy Wiktor Kaczorowski faulował polu karnym Grzegorza Wojtkowiaka. Arbiter nie miał wątpliwości i podyktował jedenastkę, którą wykorzystał Filip Szymczak.

Stal Rzeszów próbowała w końcówce uratować chociażby punkt, ale Kolejorz mądrze się bronił i ostatecznie sięgnął po trzy oczka.

Lech II Poznań - Stal Rzeszów 2-1 (0-1)

0-1 Krystian Pieczara (11)

1-1 Hubert Sobol (49)

2-1 Filip Szymczak (87-rzut karny)

Lech II Poznań: Mleczko – Smajdor, Wojtkowiak, Dejewski, Niewiadomski, Skrzypczak, Kryg (83. Marciniak), Bartkowiak (46. Sobol), Skóraś (72. Jacenko), Szymczak, Karbownik (83. Tupaj)

Stal Rzeszów: Kaczorowski – Kostkowski, Sylwestrzak, Głowacki, Trznadel, Reiman, Szeliga (87. Pląskowski), Michalik, Plewka, Goncerz (69. Kotwica), Pieczara

Żółte kartki: Niewiadomski, Kryg, Wojtkowiak - Goncerz, Kostkowski, Pieczara, Reiman, Głowacki

Sędziował: Filip Kaliszewski (Gdańsk)